Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Stačí emerge glibc.Ja si s tímto taky vystačím. Pouze při migraci na gcc-3.4.3 jsem pro jistotu reemergnul 2x system a 1x world. Doufám, že znova to provedu až někdy v daleké budoucnosti, asi při migraci na gcc-4.x. To je ale ještě moooc daleko.
[P]2.95.3-r9 [P]3.1.1-r2 [P]3.2.2 [P]3.2.3-r4 [P]3.3.2-r7 3.3.5-r1 3.3.5.20050130-r1 ~3.3.5.20050130-r2 *~3.3.6 *~3.4.1-r3 *~3.4.3-r1 *~3.4.3.20050110-r2 [M]3.4.4 *4.0.1 *4.1.0_beta20050709
Někteří už dokonce migrovali i na tu 4.1beta. O tom to ale není. Zatím nechci, raději vyčkám. Myslíte že je dostatečně otestovaná či přicházím o něco, když do ní ihned nejdu? Dá se jednoznačně říct že je 4 je lepší/výkonější než řada 3.4.*? Až si budu jistý, určite to udělám.
Na druhou stranu takové KDE-4 -- už dnes jsem si jistý, že hned první beta verzi, bude-li dostupná i alfa, tak i tu si ihned do noveho slotu nainstaluji.
jinak si muzu pouzivat co chci.. asi stejne jako v gentooNo vidíte. Tak jak nechápu při sebemenší příležitosti poznámky typu "tak si nainstaluj Gentoo", nechápal jsem i tu Vaši. Toť vše. Jinak se dívám, že verze pod 2.95 nikdy snad v portage ani nebyla.
emerge -e system emerge -e system emerge -e world emerge -e worldThe first command ensures my toolchain is in order; the second ensures it's been compiled with a clean and current toolchain; the third re compiles all my packages with a clean and current toolchain; the fourth ensures that all my packages are compiled against packages compiled with a clean and current toolchain. Kdybych to měl dělat takhle, tak kompiluji snad v kuse.
emerge -e world
, k cemu je dvakrat emerge -e system
...
revdep-rebuild
. Tady bych asi sáhl i k emerge -s system
a možná následně i emerge -e world
.
Tiskni
Sdílej: