Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nejedná se o žádnou novinku, vždyť je to snad již dva měsíce, co tato zprávička obletěla svět. Sice nejsem až takový "nevěřící Tomáš", ale v duchu rčení "důvěřuj, ale prověřuj" jsem se o tom chtěl přesvědčit na vlastní kůži.
Vždyť počítač se mi tady poslední dobou docela fláká, tak jsem se rozhodl, že je třeba ho trošku zatížit a nechal jsem mu zkompilovat část vývojové KDE-3.5 větve(?).
A opravdu, Konqueror v testu obstál! Co to však pro mne, z uživatelského hlediska, bude ve skutečnosti znamenat, si zatím moc představit nedokážu. I bez ohledu na výsledek tohoto testu je prozatím pro mé potřeby Konqueror král mezi linuxovými prohlížeči.
Tiskni
Sdílej:
Konqueror ... trochu pokulhával v tom, jak ty stránky vypadaly.Co myslíte tím "vypadaly"? Já těm standardům moc nerozumím. Ale momentálně si to představuji asi tak - pokud tím testem prošel, známená to asi že správně podporuje dané standardy a stránky, které jsou "validní", zobrazí jak se sluší a patří. Když je však stránka napsána s ohledem nato, aby se zobrazila např. v IE a FF, ale standardům moc nevyhovuje, může se stát, že v Konqueroru bude totálně rozhozena. .... Je tato má představa zcestná?
acid2 neznamená, že browser splňuje standardyPotom to tedy vůbec nechápu. Já měl zato, že "THE ACID2 BROWSER TEST" má právě prověřit, zda-li se testovaný browser zachová přesně dle specifikací některých standardů - HTML4, CSS1, PNG, Data URL. Čím více se prohlížeč odchýlí, tím více je výsledný obrázek zdeformován. Opravdu jsem mimo? Rád to přiznám. Ještě je tam poznámka, kterou se mi nepovedlo přelousknout: Note: some 827 people (rough estimate, contents may have settled during shipping) have written to point out that the CSS used in the test is invalid. This is deliberate, as a means of exposing the ability of user agents to handle invalid CSS properly. Co bylo tím záměrem ... ???
Já měl zato, že [acid2] má právě prověřit, zda-li se testovaný browser zachová přesně dle specifikací některých standardů - HTML4, CSS1, PNG, Data URL. Čím více se prohlížeč odchýlí, tím více je výsledný obrázek zdeformován.Samozřejmě prověří všemožné standardy, ale to, že browser prošel testem ještě neznamená, že ve všech případech a za všech okolností bude stránky správně zobrazovat. Některé chyby se projevují pouze při skutečně bizarních kombinacích kódu, které se nemusely v acid2 objevit.
Ještě je tam poznámka, kterou se mi nepovedlo přelousknout: Note: some 827 people (rough estimate, contents may have settled during shipping) have written to point out that the CSS used in the test is invalid. This is deliberate, as a means of exposing the ability of user agents to handle invalid CSS properly. Co bylo tím záměrem ... ???To, co jsem napsal -- že acid2 testuje i schopnost prohlížeče vypořádat se s nevalidním kódem. Standardy totiž někdy i popisují, jakým způsobem se např. mají doplňovat ukončovací tagy apod. (aspoň myslím :)) Tato vlastnost je celkem výhodná z toho důvodu, že pokud nějaký rádo by webdesigner usmolí pastránku a zobrazí se nějak některým browserem striktně dodržujícím standardy, měla by se stejně zobrazit i jiným standards-aware browserem.