abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Saljack avatar 15.3.2009 22:14 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Na ten hlavní panel stačí spustit plasma.
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    15.3.2009 22:22 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Ešte jedna vec ma napadla: hodiny na paneli nemajú "LCD look" a prepínanie časových zón je zložitejšie.
    =^..^= AmigaPower® avatar 15.3.2009 22:23 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Redakcii abíčka to neprišlo dosť zaujímavé, aby sa to dostalo do správičiek
    ...tak proč si tu zprávičku nenapsal TY??!!
    15.3.2009 22:38 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Asi si ma nepochopil. Ja som ju napísal, ale bola zamietnutá.
    =^..^= AmigaPower® avatar 15.3.2009 23:19 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Jo aha! Tak v tom případě sorry! oops! admin's fatal error... :-D
    pools avatar 15.3.2009 22:25 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Není místo Keditu Kwrite?
    Vivre libre ou mourir!
    Saljack avatar 15.3.2009 22:38 Saljack | skóre: 28 | blog: Saljack | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Není náhradou těchto programů je kate.
    Sex, Drugs & Rock´n Roll.
    15.3.2009 22:42 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    V KDE3 bola postupnosť kedit -> kwrite -> kate -> IDE (quanta/kdevelop). V tej postupnosti mal kedit najmenšiu náročnosť na resource-y. Hej, budem musieť použiť kwrite.
    mkoubik avatar 15.3.2009 22:53 mkoubik | skóre: 5 | blog: lorem_ipsum | Praha 8 - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    neviem si na desktope vyrobiť shortcut odkazujúci na nejaký adresár
    Co takhle symlink (v adřesáři zobrazeném na ploše)? Plasmoid na takovou prkotinu by byl zbytečnej.
    mkoubik avatar 15.3.2009 22:54 mkoubik | skóre: 5 | blog: lorem_ipsum | Praha 8 - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    I když teď mě napadla zajímavá otázka: jak by se to udělalo v panelu?
    15.3.2009 23:06 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Dotiahnuť tam ikonku Dolphinu z KDE menu a upraviť ju, aby sa Dolphin spustil s parametrom - menom adresára. Asi.
    Marián Kyral avatar 15.3.2009 23:56 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1

     

    Dotiahnuť tam ikonku Dolphinu z KDE menu a upraviť ju, aby sa Dolphin spustil s parametrom - menom adresára. Asi.

    Co takhle otevřít Dolphin a ten adresář přetáhnout na plochu? Nabídne se mi menu, kde je i ikona. A úplně stejně jde ten adresář přetáhnout i na panel.

     

    15.3.2009 23:00 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Hej, to by šlo.
    Limoto avatar 15.3.2009 23:04 Limoto | skóre: 32 | blog: Limotův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1

    Místo KHexEdit zkus Okteta, smb mi funguje...

    15.3.2009 23:07 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Zásah do čierneho. Dík.
    15.3.2009 23:30 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    A smb chcel update samby.
    15.3.2009 23:16 ^.^
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    On ten kdcop zmizel jaksi spolu s celym dcopem, pouziva se dbus.
    15.3.2009 23:38 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Nejaký nápad ako urobím pomocou dbus-u niečo takéto

    dcop ksmserver ksmserver logout 0 2 0

    ?

    (Spustí to logout resp. shutdown. Používam to niekedy na koniec skriptu, ktorý spúšťam večer a trvá pár hodín.)
    16.3.2009 09:08 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    qdbus org.kde.ksmserver /KSMServer logout 0 2 0
    
    By mělo fungovat. Naštěstí je u spousty aplikací D-BUS rozhraní prakticky shodné s předešlým DCopem. Před časem jsem sem napsal stručný návod jak přejít na D-BUS.

    V postatě platí namísto dcop psát qdbus a namísto kdcopviewer qdbusviewer. Měl by fungovat i dbus-send, ale ten neumí procházení ve stylu qdbus, takže pokud člověk nezná rozhraní, tak má smůlu.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    vladky avatar 16.3.2009 08:20 vladky | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Na to ze Slackware bol odjakziva konzervativnou distribuciou, zda sa mi ze do KDE4 sa nahrnul priskoro.
    16.3.2009 08:57 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Presne tak. Uz to mam zakazane v slapt-getrc... Ak vyvoj bude pokracovat tymto smerom, tak so Slackware budem musiet skoncit :(
    16.3.2009 09:14 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    No otázkou je, zda měl Patrik vůbec jinou možnost. Z jeho pohledu zůstat u KDE 3.x znamená mít na starosti obrovskou hromadu kódu, o kterou se upstream (ani většina distributorů) už prakticky nestará, takže by to pak zůstalo na "hrbu" jemu.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    16.3.2009 09:28 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Tak. Navyše bavíme sa o -current, kde sa isté zvýšené riziko dá očakávať. Posledný release bol pre v polovičke decembra, takže než vyjde ďalší release, tak to ešte chvíľu potrvá a KDE4 nejaké muchy vychytá.
    vladky avatar 16.3.2009 10:42 vladky | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Aj tak sa mi zda ze kde4 este nieje tak daleko aby ho prave slackware vydal v dalsej svojej verzii. Mohol podla mna este preckat jeden release, kde4 mohlo zatial zostat v /testing No ale ved uvidime, urcite sa toho do vydania noveho release slackware v kde4 este vela zmeni k lepsiemu :)
    16.3.2009 08:28 ja
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1

    kedit - nevadi
    khexedit - okteta
    kdcop - qdbus (qdbus org.kde.ksmserver /KSMServer org.kde.KSMServerInterface.logout 0 2 0)
    Quanta - aj ja dufam, ze raz bude
    Kdevelop - nezaujima ma vzhladom na to, ze pouzivam QT Designer
    Applety - nepouzivam
    Konsole nevie - vie
    Kopete - nepouzivam spell-checker a novy riadok davam enterom na numerickej klavesnici
    Dolphin - ale pozna, ale takto smb:/
    Shorcut - "pretiahnem" adresar z dolphine na plochu a aktomaticky sa ma spyta, ze ci pohlad (plasma applet) alebo icon
    Spotrebovana pameť - pozri na kde-apps.org
    Lokalizacia - pouzivam svn verziu slovenciny a totalne v pohode - ale mam gentoo
    Dva panely - netusim

    16.3.2009 09:56 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Kdevelop - nezaujima ma vzhladom na to, ze pouzivam QT Designer
    Ide mi spravidla o vývoj knižnice a malej testovacej command-line aplikácie. Tam mi asi QT Designer moc platný nebude. Škoda, že KDevelop nemá template na taký malý projekt, ktorý nepoužíva autoconf nenavyrába haldu súborov a adresárov. Keď ja všehovšudy potrebujem 20 súborov so zdrojákmi a Makefile.
    Rezza avatar 16.3.2009 20:37 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1

    Tak proc ne radsi CMake? Jinak dalsi radek v Kopete je Ctrl+Enter.

     

    16.3.2009 21:14 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Ja nemám problém napísať si Makefile ( a popravde s buildovaním projektov používajúcich CMake som mal viac problémov ako úspechov ). Ide mi o kombináciu slušného editoru, dopĺňanie kódu a hlavne *integrovaný* debugger.
    16.3.2009 21:24 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Ah. kopete dá nový riadok pri Shift a Enter na numerickej klávesnici :-/
    Nicky726 avatar 17.3.2009 12:45 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    A nebo ještě šift + normální entr ze všech entrů nejentrovatější, tak jako v trojkové verzi.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    David Watzke avatar 16.3.2009 15:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    To mi řekni jak souvisí KDevelop s Qt Designerem :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.3.2009 21:26 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1
    Konsole nevie - vie
    Chvíľu mi trvalo, než som došiel na to, čo si tým myslel ;-) Konsole vie detachnúť tab, ale len cez menu. Nie na right-click na tab. A selektovať, tak ako chcem, nevie.
    Marián Kyral avatar 16.3.2009 23:09 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slackware dostal KDE 4.2.1

    Tohle mně štve u gwenview. Kontext menu neumožňuje otevřít danou fotku v Gimpu. Takže když procházím ve fullscreenu fotky a chci některé upravit, musím z něj vyskočit, abych se dostal na postraní lištu. Strašně to zdržuje. Pořád si říkám, že až bude trochu času, tak se v tom povrtám. Nemělo by to být tak těžké vykrást postranní panel a nacpat to do kontext menu. V bugzille jsou na gwenview mraky bugů a přání, takže udělej si sám (a pak pošli patch) bude asi nejrychlejší cesta.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.