Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Host administratively prohibitedTo je normální hláška. Prostě ten firewall pakety jen tak nezahazuje, ale aktivně odmítá.
Já vím, ale proč to? Teď vše funguje. Normálně bych tomuto nevěnoval pozornost ale právě díky volně cenzur co jsem zaznamenal jsem znejistěl - holt mám v tomto směru značně paranoidní představy.
iptables -I INPUT -p ICMP --icmp-type 8 -j REJECT --reject-with icmp-admin-prohibitedVýsledek:
$ ping eros.sh.cvut.cz PING eros.sh.cvut.cz (147.32.120.22) 56(84) bytes of data. From eros.sh.cvut.cz (147.32.120.22) icmp_seq=1 Packet filtered From eros.sh.cvut.cz (147.32.120.22) icmp_seq=2 Packet filtered
Nemůže to být traffic shaperem? Hmm, to by asi ten paket zahodil rovnou, že?
Jen abych upresnil tu Australii jelikoz tady ziju. Moc jsem to nesledoval, ale myslim, ze Australska vlada mela snahu prosadit, aby vsichni ISP musely nabidnout filtrovany Internet. Prosim, neplest si s tim, ze Internet musi byt fitrovany.
Myslim, ze to neni spatny krok, protoze spousta rodin ma decka a takovy filtr uvita.
Jinak receno, kdyz chces filter tak mas moznost si ho zapnout.
Myslim, ze to neni spatny krok, protoze spousta rodin ma decka a takovy filtr uvita.Přestaňte ty chudáky děti tak chránit, co vám jen udělali! Jediné nebezpečí pro děti na netu vidím snad jen v seznámení s pedofilem, a tam nějaký filtr nepomůže. Z nějakého nahého prsa se dítěti nic nestane. Jen si vzpomínám na dětství, kdy jsme s kamarády ukořistili porno časák, nic jsme tam nechápali, ale cítili jsme se jako těžcí dospěláci
Myslim, ze to neni spatny krok, protoze spousta rodin ma decka a takovy filtr uvita.
K čemu je takový filtr pro rodinu s dětmi vlastně dobrý?
Osobně si myslím, že je to velmi špatný krok. Jednak je to omezování přístupu k informacím, dále si i dospělí časem zvykou a hrozí nebezpeční, že si na to zvyknou natolik, že to nakonec bude filtrováno paušálně. A pak budeme moci slyšet něco podobného co řekl p. Kolář od odposleších (tedy něco ve smyslu: slušnému občanu by nemělo vadit, že je odposloucháván, protože nic špatného přece nedělá). Nerad bych se dočkal ukazování prstem stylem: "Proč vám vadí filtrování? Copak vy na ty stránky chodíte?" Nechodím, ale chci je mít přístupné!
na zakazani ICMP neni nic dobreho, spousta aplikaci ICMP pouziva aby pri komunikaci zjistila, zda protistrana zije. Zahazovanim, ci zakazovanim ICMP paketu si akorat zadelavate na problemy, nehlede k tomu, ze pred zadnym utokem typu DOS vas to vuuuuuubec neochrani.
Jakej je tedy smysl mi unika
já docela dobře vím coa k čemu icmp je, jen mi prostě řpijde divné že jeden ze stovek paketů hodí toto. Pokud bude házet stále tuto hlášku OK, asi firewall... ale to, že hláška se objevila jednou mi přijde hodně podivné.
J.
Případně se ten provoz nepovolí, což je v našem případě to samé.
ICMP Administratively Prohibited je zcela standardní poddruh chybové zprávy, jejímž smyslem je informovat protistranu, že nedoručitelnost není způsobena chybou, ale je záměrná.
Administratively tedy neznamená z nařízení vlády, ale z rozhodnutí správce.
Je škoda, že ostatní správci to neví, a místo toho vyrábí černé díry.
ale já vim co ta hláška znamená :)) sem to neapsal dost jasně. Jde mi spíš o to, proč jeden paket prošel a jiné neprošli. když nastavim firewall tak to buď jde nebo nejde :-) safra. A mě po vlně cenzur prostě přijde že jen někdo někde po cestě konfiguruje odposlouchávárnu, cenzurovnu a nebo jinej bordel.
No, po dnešní seanci už nevěřím ničemu. Na páteři jsme měnili routery (Vigor za Cisco). Z cca tisíce packetů pingu prošlo pět při vytaženém kabelu z firewallu (!!!). Až mi tohle někdo vysvětlí, začnu zase věřit.
To si opravdu žádá nadpřirozené vysvětlení.
Avšak setkal jsem se u Cisca, že na ARP dotaz z nespecifikované IP adresy (detekce násobných adres) mi odpovídal jednou za několik sekund bez ohledu na počet odeslaných dotazů nebo jejich frekvenci. (I když nevylučuji, že to není chyba, ale vlastnost. U Cisca bych se nedivil ničemu.)
nedavno som nadabil na velmi dobru knihu od Cory Doctorowa Little Brother; pripomenul mi ju teraz tento tvoj post ;) Je distribuovana pod Creatives Common Licence. K stiahnutiu na stranke autora alebo vo fictionbook formate na mojich strankach. Snad sa takej buducnosti nedozijeme.
Tiskni
Sdílej: