Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Postupně jsem opravil celou řadu chyb na které mě většinou velmi mile upozorní někdo, kdo web užívá. Dnes jsem rámcově dokončil mapu dětských táborů - zde se mi líbí využití konsolidace více táborů do jednoho. Musím říci, že google maps a jejich API poskytuje neskutečné možnosti! Mám v plánu upravit vyhledávání tak, že se výsledky hledání zobrazí buď jako tabulka nebo v mapě. Někoho by to mohlo zaujmout.
Další věc na pořadu dne je rozjet katalog rekreačních středisek vhodných k dětské rekreaci. Každý tábor, který by jel do střediska které je v systému by měl možnost lehce rodičům ukázat, jak středisko vypadá. Jedno středisko, kam jezdím s naším táborem jsem v létě nafotil rybím okem, chvilka postprodukce a využití linuxových programů Hugin a Pano2VR jsem sestavil 360° fotografie. Podívejte se sami - http://www.taboreni.cz/stredisko/111/Rekreacni_stredisko_Hrachov.html . Stránka střediska je ještě před "grafickým" urovnáním, není zveřejněná. Zatím programuji "motor" v administraci webu a propojení s dalšími částmi webu. Mapa táborů půjde po čase přepnout do režimu "Mapa rekreačních středisek".
Dále jsem si říkal, že je vhodné mít nějaký přehled o organizacích, které tábory pořádají. Vzniká tak stránka, která taktéž není ještě zveřejněná - obsahuje základní informace.
Dva profily, pro představu - ještě dostojí grafických změn.
http://www.taboreni.cz/poradatel/158/Agentura_PAC.html
http://www.taboreni.cz/poradatel/56/CentrumDeti.cz.html
No, co závěrem... pokud budete mít čas, nápady. Rád v diskuzi uvítám jakékoliv nápady na zlepšení, úpravy. A pokud jste to dočetli až sem, tak děkuji velice
ps: kdyby někoho zajímala spojitost s linuxem, na linuxovém blogu, tak vězte že: Veškerý vývoj pod linuxem (editor kate z KDE), panoramatické fotografie v Huginu a Pano2VR, databáze - Firebird, os serveru linux - debian
Tiskni
Sdílej:
panoramatické fotografie v Huginu a Pano2VRPano2VR je free? To je přece placený soft nebo se jejich politika změnila?
budu muset přes google API z map přes GPS nějak vycucnout přibližnou adresuDit už ty adresy maš v detailech těch táborů (viz. např.), stačí tu adresu zobrazit v těch nahledech v mapě, což jak říkáš nebude problém. Inako mohl bys prozradit co ty stranky pohani? Vlastni vyroba nebo použivaš nějaky CMS .... ?
To je adresa pořadatele tábora, to žluté. Adresa tábora jako taková se nesleduje. Sleduji jenom rekreační středisko, kde tábor probíhá. Toto jde zadat libovolně, adresou, názvem.. atp. To plánuji pak vždy upravit moderátorem - tento textový údaj by se měl brát z číselníku rekreačních středisek. Tzn - pořadatel zadá tábor, moderátor u táboru klikne na "vyber středisko". Pokud nebude k dispozici, nevybere samozřejmě nic
Jinak web je poháněn od začátku až do konce vlastním "systémem" nenávidím hotová řešení protože jim většinou nerozumím