Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Postupně jsem opravil celou řadu chyb na které mě většinou velmi mile upozorní někdo, kdo web užívá. Dnes jsem rámcově dokončil mapu dětských táborů - zde se mi líbí využití konsolidace více táborů do jednoho. Musím říci, že google maps a jejich API poskytuje neskutečné možnosti! Mám v plánu upravit vyhledávání tak, že se výsledky hledání zobrazí buď jako tabulka nebo v mapě. Někoho by to mohlo zaujmout.
Další věc na pořadu dne je rozjet katalog rekreačních středisek vhodných k dětské rekreaci. Každý tábor, který by jel do střediska které je v systému by měl možnost lehce rodičům ukázat, jak středisko vypadá. Jedno středisko, kam jezdím s naším táborem jsem v létě nafotil rybím okem, chvilka postprodukce a využití linuxových programů Hugin a Pano2VR jsem sestavil 360° fotografie. Podívejte se sami - http://www.taboreni.cz/stredisko/111/Rekreacni_stredisko_Hrachov.html . Stránka střediska je ještě před "grafickým" urovnáním, není zveřejněná. Zatím programuji "motor" v administraci webu a propojení s dalšími částmi webu. Mapa táborů půjde po čase přepnout do režimu "Mapa rekreačních středisek".
Dále jsem si říkal, že je vhodné mít nějaký přehled o organizacích, které tábory pořádají. Vzniká tak stránka, která taktéž není ještě zveřejněná - obsahuje základní informace.
Dva profily, pro představu - ještě dostojí grafických změn.
http://www.taboreni.cz/poradatel/158/Agentura_PAC.html
http://www.taboreni.cz/poradatel/56/CentrumDeti.cz.html
No, co závěrem... pokud budete mít čas, nápady. Rád v diskuzi uvítám jakékoliv nápady na zlepšení, úpravy. A pokud jste to dočetli až sem, tak děkuji velice
ps: kdyby někoho zajímala spojitost s linuxem, na linuxovém blogu, tak vězte že: Veškerý vývoj pod linuxem (editor kate z KDE), panoramatické fotografie v Huginu a Pano2VR, databáze - Firebird, os serveru linux - debian
Tiskni
Sdílej:
panoramatické fotografie v Huginu a Pano2VRPano2VR je free? To je přece placený soft nebo se jejich politika změnila?
budu muset přes google API z map přes GPS nějak vycucnout přibližnou adresuDit už ty adresy maš v detailech těch táborů (viz. např.), stačí tu adresu zobrazit v těch nahledech v mapě, což jak říkáš nebude problém. Inako mohl bys prozradit co ty stranky pohani? Vlastni vyroba nebo použivaš nějaky CMS .... ?
To je adresa pořadatele tábora, to žluté. Adresa tábora jako taková se nesleduje. Sleduji jenom rekreační středisko, kde tábor probíhá. Toto jde zadat libovolně, adresou, názvem.. atp. To plánuji pak vždy upravit moderátorem - tento textový údaj by se měl brát z číselníku rekreačních středisek. Tzn - pořadatel zadá tábor, moderátor u táboru klikne na "vyber středisko". Pokud nebude k dispozici, nevybere samozřejmě nic
Jinak web je poháněn od začátku až do konce vlastním "systémem" nenávidím hotová řešení protože jim většinou nerozumím