Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tento blog obsahuje nebezpečnou symboliku.
Nerad to píšu, ale musím si postěžovat. Bude to krátké .
Již několikátá (jednoznačně non spam) zpráva skončila ve spamovém koši. Což by samo o sobě ještě nebylo tak špatné, kdyby ...
Pokud někdo zná nějaký workaround jak donutit gmail forwardovat spam (tak mě napadlo, jde se dostat přes IMAP do spamové složky?), než všechen spam označím jako běžnou poštu (snad se to po několika iteracích naučí), byl bych vděčný.
PS: mám dost emailových adres i na nonfree serverech, ale v některých případech je nechci použít.
UPDATE:
Tato nepřístojnost gmailu se dá obejít pomocí fetchmailu a pravidla:
poll imap.gmail.com protocol imap port 993 user 'nekdo@gmail.com' password 'heslo' ssl folder '[Gmail]/Spam' is 'nekdo@nekde.cz'
Stáhne z adresy nekdo@gmail.com
emaily ze složky '[Gmail]/Spam'
a pošle je do schránky nekdo@nekde.cz
.
Tiskni
Sdílej:
Přes imap spam vidim ... stejně tak tam mam trash, sent, drafts atd.
Mne zase gmail štve pro filtrování (?) smtp, u větších zpráv je protlačim až na poněkolikátý, ve wiresharku jsem viděl nějaký retransmise, tak z toho nejsem moudrej ... asi ten sniff budu studovat líp a déle příště.
Tak, zdá se, že jsem na to přišel:
poll imap.gmail.com protocol imap port 993 user 'nekdo@gmail.com' password 'heslo' ssl folder '[Gmail]/Spam' is 'nekdo@nekde.cz'
přístup ke spamové složce nebyl pouze přes webové rozhraní a kdyby šlo ve spamu vyhledávatVyhledávat ve spamu jde. Třeba „
enlarge in:spam
“ hledá pouze ve spamu, pod odkazem Zobrazit možnosti hledání
máte rozšířené vyhledávání, kde si můžete podrobně zvolit, co a kde chcete hledat.