Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tento blog obsahuje nebezpečnou symboliku.
Nerad to píšu, ale musím si postěžovat. Bude to krátké .
Již několikátá (jednoznačně non spam) zpráva skončila ve spamovém koši. Což by samo o sobě ještě nebylo tak špatné, kdyby ...
Pokud někdo zná nějaký workaround jak donutit gmail forwardovat spam (tak mě napadlo, jde se dostat přes IMAP do spamové složky?), než všechen spam označím jako běžnou poštu (snad se to po několika iteracích naučí), byl bych vděčný.
PS: mám dost emailových adres i na nonfree serverech, ale v některých případech je nechci použít.
UPDATE:
Tato nepřístojnost gmailu se dá obejít pomocí fetchmailu a pravidla:
poll imap.gmail.com protocol imap port 993 user 'nekdo@gmail.com' password 'heslo' ssl folder '[Gmail]/Spam' is 'nekdo@nekde.cz'
Stáhne z adresy nekdo@gmail.com
emaily ze složky '[Gmail]/Spam'
a pošle je do schránky nekdo@nekde.cz
.
Tiskni
Sdílej:
Přes imap spam vidim ... stejně tak tam mam trash, sent, drafts atd.
Mne zase gmail štve pro filtrování (?) smtp, u větších zpráv je protlačim až na poněkolikátý, ve wiresharku jsem viděl nějaký retransmise, tak z toho nejsem moudrej ... asi ten sniff budu studovat líp a déle příště.
Tak, zdá se, že jsem na to přišel:
poll imap.gmail.com protocol imap port 993 user 'nekdo@gmail.com' password 'heslo' ssl folder '[Gmail]/Spam' is 'nekdo@nekde.cz'
přístup ke spamové složce nebyl pouze přes webové rozhraní a kdyby šlo ve spamu vyhledávatVyhledávat ve spamu jde. Třeba „
enlarge in:spam
“ hledá pouze ve spamu, pod odkazem Zobrazit možnosti hledání
máte rozšířené vyhledávání, kde si můžete podrobně zvolit, co a kde chcete hledat.