Po dvaceti letech skončil leader japonské SUMO (SUpport.MOzilla.org) komunity Marsf. Důvodem bylo nasazení sumobota, který nedodržuje nastavené postupy a hrubě zasahuje do překladů i archivů. Marsf zároveň zakázal použití svých příspěvků a dat k učení sumobota a AI a požádal o vyřazení svých dat ze všech učebních dat.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahajuje sektorové šetření v oblasti mobilních telekomunikačních služeb poskytovaných domácnostem v České republice. Z poznatků získaných na základě prvotní analýzy provedené ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) ÚOHS zjistil, že vzájemné vztahy mezi operátory je zapotřebí detailněji prověřit kvůli možné nefunkčnosti některých aspektů konkurence na trzích, na nichž roste tržní podíl klíčových hráčů a naopak klesá význam nezávislých virtuálních operátorů.
Různé audity bezpečnostních systémů pařížského muzea Louvre odhalily závažné problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti a tyto problémy přetrvávaly déle než deset let. Jeden z těchto auditů, který v roce 2014 provedla francouzská národní agentura pro kybernetickou bezpečnost, například ukázal, že heslo do kamerového systému muzea bylo „Louvre“. 😀
Z upstreamu GNOME Mutter byl zcela odstraněn backend X11. GNOME 50 tedy poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.
Byl publikován plán na odstranění XSLT z webových prohlížečů Chrome a Chromium. S odstraněním XSLT souhlasí také vývojáři Firefoxu a WebKit. Důvodem jsou bezpečnostní rizika a klesající využití v moderním webovém vývoji.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Organizace Open Container Initiative (OCI) (Wikipedie), projekt nadace Linux Foundation, vydala Runtime Specification 1.3 (pdf), tj. novou verzi specifikace kontejnerového běhového prostředí. Hlavní novinkou je podpora FreeBSD.
Nový open source router Turris Omnia NG je v prodeji. Aktuálně na Allegro, Alternetivo, Discomp, i4wifi a WiFiShop.
Na YouTube a nově také na VHSky byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu.
Jednou za rok otevírá společnost SUSE dveře svých kanceláří široké veřejnosti. Letos je pro vás otevře 26. listopadu v 16 hodin v pražském Karlíně. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o práci vývojářů, prostředí ve kterém pracují a o místní firemní kultuře. Můžete se těšit na krátké prezentace, které vám přiblíží, na čem inženýři v Praze pracují, jak spolupracují se zákazníky, partnery i studenty, proč mají rádi open source a co
… více »Kompilat znalosti ktere jsem posbiral a stale sbiram pri implementaci napojeni naseho systemu na DS. Stale se rozrusta o nove informace
Updated 7.10.2009 11:02
Pro system ktery dodavame zakaznikovi potrebujeme pristup do DS - vytvoreni, odeslani a zjisteni stavu doruceni odchozich provadime sami, ziskavani doslych zprav bude resit spisova sluzba treti strany
keytool -import -noprompt -file path/to/postsignum_qca_root.pem -alias qca.postsignum -trustcacerts -storepass changeitkeytool -import -noprompt -file path/to/postsignum/postsignum_qca_sub.cer -alias qca.postsignum.sub -trustcacerts -storepass changeitkeytool error: java.lang.Exception: Keystore file does not exist: /home/user/.keystore, je potreba vytvorit keystore (nebo pres parametr -keystore predat cestu k existujicimu):keytool -genkeypair
openssl s_client -host www.czebox.cz -port 443-----BEGIN CERTIFICATE----- a -----END CERTIFICATE----- vcetne ulozime do souboru (napr. czebox.cert)keytool -import -noprompt -file czebox.cert -alias czebox.cz -trustcacerts -storepass changeit-Djavax.net.ssl.trustStore=/home/user/.keystoreSpring-ws client:
final String msg = "DummyOperationRequest";
StreamSource source = new StreamSource(new StringReader("<message>" + msg + "</message>"));
StreamResult result = new StreamResult(System.out);
webServiceTemplate.sendSourceAndReceiveToResult(source, result);Vysledek: server posle odpoved ze je potreba redirect :
HTTP/1.1 302 Found
Location: https://www.czebox.cz:443/nesp/app/plogin?c=isds/basic/name/password&%22https://www.czebox.cz:443/DS/dz%22
K presmerovani ale uz nedojde (neni implementovano v org.springframework.ws.transport.http.CommonsHttpMessageSender)
Tiskni
Sdílej:
Kompilat znalosti ktere jsem posbiral a stale sbiram pri implementaci napojeni naseho systemu na DS....jo napojení na Dělnickou Stranu, hmmm...
diky. uzitecne.
PS: neresil jste nahodou webove sluzby z ARES-u ? Mam ted na mysli vygenerovat neco z wsdl a z xsd souboru ? Zajima me spise reseni pres cistou javu nez pres Spring.
konference@java.cz, kdyby o tom někdo nevěděl.
"Cistou javou" to neni zas takovy problem, pokud neni potreba resit nestandardni prihlasovani jmenem/heslem - vezmu wsdl a protahnu ho wsimport-em. Dostanu java kod ktery rovnou volam.
Ares jsme (nastesti) neresili, ale kolegove ve vedlejsim teamu to myslim nejak resili a chodi jim.
Tu konferu na java.cz sleduju a prispivam (hlavne dotazama
).
Prosim dej tyto informace do wiki projektu otevrenych datovych schranek. Ten je sice primarne orientovan na doruceni verze pro C/C++, ale za prve tyto informace mohou poslouzit i jim a za druhe klidne muze vzniknout vice verzi pro ruzne jazyky. Jejich autori mohou mezi sebou komunikovat a vymenovat si zkusenosti.