Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tolik očekávaná úleva je na dosah – stačí už jen nakydat kopec dehtu a kila peří na pár hříšníků a bude mi hej. Budoucnost Ubuntu. Další a další alegorie křížové cesty. Kolik anjelů se vejde na špici jáhlu? Grüss gott Vietnam.
Podařilo se mi dokončit úplně nejlepší téma exportovaných HTML galerií
z digikamu, resp. z KIPI. Jsem rád, že plody mé práce může používat každý
ze čtyř promilí uživatelů tříprocentního OS. V životopisu cévéčku
se to bude skvěle vyjímat.
Vytvořil jsem nový nejlepší web na světě. Doufám, že naposledy, protože mne to zoufale nebaví. Sice je zoufale neprofesionální, páč neběží na nějakém FART::SUPADUPABLOG nebo co, ale je to malý a celkem rychlý. Nechť žijí pánové Python, Cron, PostgreSQL. Nechť zhyne žebrák PHP.
Jinak jsem příšerně líný…
Abych zmírnil následující ostré prosby, povím vám další příběh z rodiny co to, do pizdy, je?!
Před pár dny se jeden bývalý kolega rozčiloval nad tím, jak mají v jedné monstr-společnosti řešené ukládání historie záznamu. Velkolepě. Jak jinak. Pozměněný kód:
SQL> select aktivni from sluzby where zakaznik=666; aktivni ---------------------- ... ---------- 20060621|a|20060712|s| ... 20060902|a
Ideální. Kolikátá je to normální forma? Kolik běžných chyb vzniká při několikanásobném volání substr() hnojného VARCHAR2(200) řetězce? Jak dlouho vydrží běžný štandardný konzultant podobné údery do lebky?
aneb kolik andělů se vejde na špičku jehly?
Přečetl jsem zde pár zpráviček o pracovních prostředích a jejich náročnosti – a pohříchu i diskuse k nim. Takže nyní jen stručně a bez zbytečné politické korektnosti: není lepší DE než KDE. Není lepší přehrávač mödlu než Amarok. Není lepší přehrávač Červeného trpaslíka než Kaffeine. Není lepší prohlížeč porna než Konqueror. Není lepší posílač nadávek než Kopete. A není lepší stahovač debilních PPT souborů než Kmail.
A o tom nelze diskutovat.
Díky vám chlapíci báječní, díky vám mi úpravy webu pro IE zabraly pár vteřin. Děkuji vám.
Chcípněte a v pekle nechť vám do řitních věnců cpe Himmler s Gándhím ztvrdlé slané rohlíky. Děkuji vám.
pngcrush -brute
je velmi chladné a vládnoucí.
Jak můžete dobrovolně dělat takhle nudnou práci? Bylo by mi vás líto, kdybych dnes nebyl mizantropicky krutý. To už je snad opravdu lepší s vopálenejma klukama kopat díry do chodníků, nebo co to dělají.
Prosím pěkně, buď z dejte pryč své špinavé pracky z úprav Qt, anebo to vyhoďte celé. To se nedá poslouchat tohleto. V celém okolním světě Qt funguje, ale u vás holt ne. A my pak máme plno chyb na téma: "v QLineEdit mám japonský font, přestože je mé locale hu_HU. Ihned to opravte!" Jak tam můžete hrát Há? Ten to frázuje jak, víš co, fízlové!
Text pod ikonama?! Co-že-to?! To jste se za třicet stříbrňáků spolčili s výrobci větších monitorů, nebo co? Jakože toho víc prodají? 3x hanba, milánkové.
Když už v téhle jediné platformě přenositelné knihovně něco píšete, tak byste ale třeba mohli tušit, že různí lidé mají různě nastavenou velikost písma. Co takhle tomu přizpůsobit i widgety? Opravdu mám slepeckou 12pt nastavenou jenom já, anebo to holt bude přetékat všem, kteří nemají 6pt? I vám děkuji za hezké chvíle.
> co kritizujes kdyz muj kod je stejne lepsi? Co si dokazal ty? Nic. Mám ale větší péro, hezčí babu a mnohem míň beďarů. Děkuji ti ale za tvůj čas.
Miluji povýšenou povrchnost. Nějak hulanatím.
Ale snad mne to všechno tak nějak uklidnilo.
Hit týdne: Sophie Ellis Bextor - Read My Lips, Alizee - Gourmandises. Aneb skvrny na slunci mne donutily poslouchat disco inferno. A pak hlavně Tori Amos. Jeď děvče, hobluj!
Průser týdne: Z před lety vypálených CD mi odešly kompletní The Exploited, Motörhead, staří Opeth, At the Gates, a vůbec další hromada švédského mrtvého mödlu. Gratuluji si. + nový a nudný Slayer.
Tiskni
Sdílej:
Není lepší prohlížeč porna než KonquerorCo pornzilla?
Autorům ImageMagickuTaky jsi předělával svoje krásné PNG s 256 odstíny alfa kanálu do něčeho, co MSIE umí? Ovšem někde prý na to existuje Javascriptový/CSS/behavior hack, ale už teď je renderování png v tomto prohlížeči pomalé, tak nemám představu, jak by to pro více obrázků fungovalo.
psh
? Ideální. Kolikátá je to normální forma? Kolik běžných chyb vzniká při několikanásobném volání substr() hnojného VARCHAR2(200) řetězce? Jak dlouho vydrží běžný štandardný konzultant podobné údery do lebky?Halaška by je hnal
Ideální. Kolikátá je to normální forma?Myslím, že je to první nenormální forma.