Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Projekt - jak vznešené slovo. Reklama - jak hnojné slovo. Zvonění telefonu - jak traumatizující.
Mám takový z brusu nový prográmek, a že to bude pecka. Protože já nedělám žádný malvicovitý, ani pečivovitý software. Já dělám poctivý peckovitý. Každým pádem dospěl do stadia, kdy by mohl být zveřejněn z lokálního SVN na svěží povětří širého světa.
Jenže teď řeším nerudně nerudovský problém - kam s ním? Kde mít všechny ty žertovné soubůrky a oslavné komentáře spokojených uživatelů? Přeloženo do běžné Češtiny: hledám nějaký hosting. A požadavky mám následující - zdarma, v rámci možností spolehlivě, Subversion přes http(s), bugtracker, web/wiki. Prostě něco jako Sourceforge, ale nejlépe ne Sourceforge - a tím nám vypadává i berlios.
Abych to upřesnil. Proti sf téměř nic nemám. Ale hodlám ji využívat pouze jako nástroj na distribuci hotových verzí (rpm, tgz, exe) a jako "záznam v největším seznamu oss".
Co by bylo ideální? Řazeno dle priority sestupně:
Takže, copak poradíte? Jaké zkušenosti z rukávce vysypete?
P.S.: tenhle rozcestník znám, a všechny jeho položky jsem si prošel, a s úšklebkem odhodil.
Konec hlavního tématu dne.
Koutkem oka jsem zde zahlédnul jakousi reklamu, kterou sem dává jeden z těch tak populárních reklamních systémů z rodinky "co většinou úplně rozhodí stránku, a jinak jsou na pytel, ale teď si to na web cpe každej."
Famózní text. Pravda, hned mne to zaujalo, ale možná trošinku jinak, než autor zamýšlel. Zářně pitomé slovo traffik pouze vévodí celkově dementním fragmentům myšlenek. Co asi může být místo na web 5000? Bitů? Bajtů? Brambor?
banan.cz webhosting místo pro web 5 000 / 75 Kč neomezeně traffik, databáze, emailů www.banan.cz
Vlastně mi to připomíná, že poslední dobou pomalu začínám ignorovat ostré prosby lidí a jiných zástupců firem, kteří píší a mluví jako dementi. Zářným příkladem budiž něco jako interní výroční zpráva jednoho ze šéfů mých nejvyšších. Tento člověk nedokáže napsat správně jedinou větu. A že jich píše požehnaně. Pak si jej mám vážit?!
Anebo jiný chyták - koho asi napadlo dát na toaletku v úřadu do výše očí, sedí-li uživatel hajzlíku a vyprazdňuje sobě tlusté střevo, reklamní plošku, ze které se na něj upřeně usmívá - a teď pozor, následující text je nechutný - chlap? Zásadně protestuji. Je to mnohem horší, než třeba nějaká drobná genocidka v Africe.
Nenápadným oslím můstkem se dostávám k poslední slíbené položce, a to ku zvukům telefonním.
Vždy jsem si myslel, že si takové ty supr legrační vychytávky na zvonění za šest pětek státem krytých peněz nikdo soudný s mozkem větším lískového oříšku pořídit nemůže. Jak hloupě jsem se, já bloud, zmýlil. Necelý týden sedí v doslechu mých citlivých ušisek královna oupnspejsových protivenství. Ano, právě jí se co deset minut z möbilního telefenu line vášnivý hlas Luďka Soboty anebo jiného bodrého lidového humoristy. Má ubohá nervová soustava! Mám strach, že mi jednou mezimozek po totálním ustrnutí šokem zapomene nahodit nějakou základní životní funkci. Třeba permanentní chuť na pivo nebo tak něco.
Smrt všem, kromě mne.
Hit týdne: Green Carnation.
Průser týdne: Luděk Sobota a další zasloužilí mistři lidového humoru.
Tiskni
Sdílej:
Stanu se serioznim avantgardnim grafomanemV souvislosti s tím mě napadá, že mě docela pobavil profil uživatele "Deda Jabko": Potom co jsem zjistil, že jsem socka, která parazituje na práci jiných, rozhodl jsem se, že se stanu levicovým intelektuálem. A tak jsem si rozšířil osobní slovník o nová slova jako "vykořisťovat" a "odbory". A na stůl jsem si postavil fotku Zdeňka Škromacha. Cha chá!
Zdá se mi, že blokování je řešeno tak, že spíš problémy přidává. Alespoň mně teda ano, protože mi nefunguje korektně tlačítko "další" (nepřeskakuje blokované komentáře).Nezdá. Už jsem to někdy upravoval, aby to blokované komentáře přeskakovalo, ale nebylo to úplně ideálně. A je to myslím několik týdnů, co to přestalo fungovat úplně. Mám to na svém TODO, ale vždycky se vyvrbí něco jiného, akutnějšího, co dostane před Abíčkem přednost. Ale třeba to vyjde už tenhle víkend
z tech vist a 3D desktopu uz je clovek unavanej a potrebuje rozptyleni ...
a moh bych balit (a mozna i udrozovat, ale sem moooc linej) deb baliky pro ubuntu ...