Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
https://salamek.cz/nette-test.php?url=https://example.com
url
je URL na root testovaneho webu napsaneho v Nette.
Nazdar bazar! už jsem tady zas V poslední době je kolem hodně ruchu kolem GitLabu a tak jsem se rozhodl uvolnit do světa jednu mou webovou aplikaci (Ehm,GitHub) (GitLab) která k GitLab CE "přidává" (Skrze API) nějakou tu funkcionalitu která je nám uživatelům GitLab CE odepřena protože je součástí GitLab EE.
Již nějaký ten pátek ve svých projektech používám pomocný script version.py který byl modifikován speciálně pro daný projekt a zajišťoval tyto věci:
Tak projekt který jsem představil v předchozím zápisku na blogu (doporučuji přečíst pokud nevíte o co goo) dospěl do verze 1.0.21.
Tak jsem byl dnes přinucen přičuchnout si k MFCR a jejich úžasnému blacklistu... A to tak ze by jsem měl začít připravovat nástroje pro případnou implementaci DNS blokace na infrastruktuře zákazníka. Původně jsem chtěl nějak strojově zpracovat ono úžasné PDF tak že mi ze skriptu vypadne pouze název domén k blokaci, protože je ale ono PDF pěkný paskvil u kterého se mi nepodařilo ani ověřit digitální podpis, natož z něj vyparsovat všechny potřebné informace tak jsem se rozhodl jít jinou cestou a místo jednorázového scriptu vybudovat informační web s API odkud si pak můžou dané scripty tahat seznam k blokaci.
Pro jeden Pythoní projekt na kterém pracuji jsem potřeboval převést CRONový zápis (12 9 * * *) na "human readable" string, zde se chci podělit o výsledek.
Kvůli krátké expiraci certifikátů od letsencrypt jsem byl nucen napsat tento krátký script v pythonu který zajišťuje automatické obnovení certifikátů když se blíží datum expirace a také umožňuje vystavování nových certifikátů. Dále zasílá informace o stavu obnovení certifikátu emailem.
~Dnes vyšel na Steamu mnou dlouho očekávaný Bioshock Infinite pro Linux, v tomto mini zápisku se chci podělit o řešení problému se spuštěním hry na který jsem narazil...
Git deploy je nástroj pro vykládání Git projektů na vzdálený server přes SSH nebo FTP/S a to jak z klientské strany tak ze strany serveru při git push, který jsem napsal speciálně pro mé použití a pro firmu kde momentálně pracuji. Primární použití je pro vykládání webových stránek na produkční server.
Na vánoce jsem si udělal radost a pořídil jsem si Nokii N900,rád bych se s vámi v krátkosti podělil o zkušenosti z dvoutýdenního používání
tak jsem si tak sehnal iBook (ten novější 2xUBS bílý) parádní stroj (až na vadnou integrovanou sítovku),teď ale k problému
Mezitím co jsem byl v Praze na LinuxExpu mi přišla obálka s červeným pruhem...
Asi všichni víte jak je na tom root.cz a reklamy na M$ ,ano jsou všude... to byl také největší důvod použít modul ADblock který pravděpodobně všichni znáte a asi i používáte , ale co s textem ?
Jednoho krásného dne se mi povedlo převést svou přítelkyni na linux (Fedora 10) přechod byl celkem bezproblémový a protože není hloupá rychle vše zvládla,avšak dva dny po přechodu přišel zvláštní požadavek : Ona:"Prosím tě mohl by jsi mi tam dát UT takový ten starý"