Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Tohle by mě zajímalo:
Předem díky za odpovědi.
Díky za odpověď. Co si mám představit pod externími přenosnými baterkami přes USB?
A není to nepohodlný na přenášení?
který na něco takového nejspíš nebude stavěný.
No právě.
Např. zadní kryt mé Nokie N95 je vyroben (tedy ty jeho pacičky) z křehkého plastu. Tenhle problém jsem vyřešil tak, že jsem nakoupil více (tři) zadní kryty. Jeden zadní kryt k mé Nokii N95 vydrží zhruba půl roku při týdení výměně akumulátoru (mám celkem tři akumulátory).
A jestli se ptáte, proč mám tolik akumulátorů, tak odpověď je jasná: Chtěl jsem svůj mobil využívat jako autonavigaci a ta sežere dost z kapacity akumulátoru. A proto s sebou vozím víc akumulátorů. (Nakonec to ale stejně dopadlo tak, že jsem si neprodloužil licenci na navigování, takže mi je víc akumulátorů de facto k prdu, ale to už je jinej příběh.)
problém vyřešen jen plánuji přeházet oddíly pro / dát 1GB a pro /home zbytekTak dej vědět, jak jsi to dělal a jak jsi dopadl.
Jinak já jsem z Androidu zvyklý, že celý systém a i všechny aplikace jsou pro ovládání prsty dokonale přizpůsobeny, u Maema tomu tedy jestli dobře rozumím ještě ve všech případech není?Je. U aplikaci, ktere dodava primo nokia, jsou v UI cudliky velike, ze by se daly mackat pesti. Vygoogli si jakykoliv screenshot. A u komunitniho softu z extras je stav taky slusny - mam doinstalovanych +- 15 aplikaci, vsechny jdou ovladat krasne pres touchscreen a zapadaji bez problemu do UI. A pak je tu software jako mc nebo vim, tak to pravda trochu skripe :) Stylus jsem pouzil jen asi dvakrat, vzdycky na strance s flashem, ktery dostaval system do kolem. Reakce byly pomale a stylus mi dal jisotu, ze jsem opravdu klikl, kam jsem chtel kliknout.
Tiskni
Sdílej: