abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | IT novinky

    Český telekomunikační úřad zahajuje novou etapu využívání vysokofrekvenčního rádiového spektra v pásmu 26 GHz. Toto pásmo bude od 1. 7. 2026 otevřeno pro provoz moderních bezdrátových sítí, zejména sítí páté generace (5G), pevných bezdrátových přístupových sítí (FWA) a lokálních či průmyslových sítí určených například pro výrobní areály, logistická centra nebo technologické kampusy. Současně s otevřením pásma 26 GHz přistoupil ČTÚ ke zpřístupnění informací o využívání rádiových kmitočtů v tomto pásmu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky

    Logitech představil myš Signature Comfort Plus M850 L s polstrovanou opěrkou dlaně pro větší pohodlí a sadu s touto myší a klávesnicí s integrovanou opěrkou dlaní Signature Comfort Plus Combo MK880.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | IT novinky

    Gaël Duval se rozepsal o novinkách a plánech Murena a /e/OS. Počet uživatelů telefonů Murena a mobilního operačního systému /e/OS bez aplikací a služeb od Googlu se blíží 100 000. Ambicí je, aby se /e/OS stal třetí mobilní platformou v Evropě i na světě, s potenciálem dostat se i na PC. Blíží se vydání nové verze 4 s funkcemi zálohování a obnova, import e-mailů z Gmailu a rozpoznávání hlasu. Murena Workspace přinese videohovory, elektronický podpis a správu zařízení (MDM).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:22 | Komunita

    Dnes a zítra probíhá Ubuntu Summit 26.04. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze na YouTube. Úvodní slovo měli Mark Shuttleworth a Jon Seager.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 05:00 | Nová verze

    Lazygit byl vydán ve verzi 0.62.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu o rozepsal o tom, kam se vyhledávání v jeho očích posledních 10 let posunulo, jaké má zkušenosti s AI vyhledáváním, proč na něm nechce záviset a jaké vyhledávací služby ho v poslední době zaujaly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 03:33 | Nová verze

    Wayland kompozitor Labwc byl vydán ve verzi 0.20.0. Labwc je inspirován správcem oken Openbox. Postavený je na wlroots.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    26.5. 17:00 | Nová verze

    AlmaLinux OS byl vydán ve verzích 9.8 s kódovým jménem Olive Jaguar a 10.2 s kódovým jménem Lavender Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání (9.8 a 10.2). Opraveny byly zranitelnosti Copy Fail (CVE-2026-31431), Dirty FRAG, Fragnesia (CVE-2026-46300), nginx Rift (CVE-2026-42945) a SSH Keysign Pwn (CVE-2026-46333).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.5. 15:22 | IT novinky

    Seznam.cz vykázal za rok 2025 tržby v celkové hodnotě 6,454 miliardy korun. Oproti roku 2024 nárůst o 3,68 %. Zisk před zdaněním oproti předcházejícímu roku poklesl, a to o 11,21 % na 1,330 miliardy korun. Vlastní velké jazykové modely SeLLMa najdou dnes uživatelé téměř na všech seznamáckých službách. Na všechny obsahové služby byla zavedena technologie text-to-speech, díky níž si mohou uživatelé přehrát články v audio verzi namluvené

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.5. 13:22 | IT novinky

    Vláda představila strategické digitalizační projekty. Roadmapa zahrnuje celkem 55 projektů napříč státní správou, z toho 22 prioritních projektů vycházejících přímo z programového prohlášení vlády a 33 projektů založených na platné legislativě. Portfolio pokrývá oblasti financí, zdravotnictví, digitální identity, dat, registrů, dopravy, krizového řízení, sociálních agend i kybernetické bezpečnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1732 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    sources.list pro Ubuntu aneb jak si totalne rozvrtat system

    21.2.2005 21:46 | Přečteno: 4138×

    Predkompilovanych balicku se na netu potuluje uzasna spousta, staci jen vedet, kde hledat. Pro Ubuntu to plati taky, viz. muj /etc/apt/sources.list. Pokud jste objevili dalsi zajimavy zdroj balicku pro Ubuntu, nevahejte a sem s nima!
    #deb cdrom:[Ubuntu 4.10 _Warty Warthog_ - Preview i386 Binary-1 (20040928)]/ unstable main restricted
    deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu warty main restricted
    deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu warty universe
    deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu warty multiverse
    deb http://security.ubuntu.com/ubuntu warty-security main restricted
    
    # gnome bluetooth
    deb http://debian.usefulinc.com/gnome ./
    
    # mplayer
    deb ftp://ftp.nerim.net/debian-marillat unstable main
    
    # starsi M$ VPN klient
    #deb http://quozl.netrek.org/pptp/pptpconfig ./
    
    # XFce 4 potrebuje novejsi libgtkhtml2-0 - use with caution!!!
    #deb http://ftp.sh.cvut.cz/debian unstable main
    
    # placeholder pro projekty ze Savannah
    #deb http://savannah.nongnu.org/projects/xxxxxx
    
    # backporty z Wartyho
    deb http://ubuntu-bp.sourceforge.net/ubuntu warty-backports main universe
    deb http://ubuntu-bp.sourceforge.net/ubuntu warty-extras contrib universe
    
    # genialni GTK vypalovadlo jmenem Graveman
    deb http://www.grawert.net/ubuntu warty universe
    
    # bootsplash, ale nema moc smysl, v Hoarym uz bude funkcni
    #deb http://www.bootsplash.de/files/debian unstable main
    
    # nalijme si cisteho vina
    deb http://wine.sourceforge.net/Ubuntu/apt/ binary/
    
    # mplayer, Java
    deb http://apt.cerkinfo.be unstable main contrib non-free
    
    # XFce 4
    #deb http://www.os-works.com/debian testing main
    
    # IMHO nicmoc GTK palidlo jmenem GnomeBaker
    #deb http://people.debian.org/~goedson/packages/ubuntu/warty/gnomebaker ./
    
    # Smalltalk - jen tak, ze zvedavosti
    #deb ftp://st.cs.uiuc.edu/pub/Smalltalk/Squeak/debian/ unstable non-US
    
           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.2.2005 04:22 jirik
    Rozbalit Rozbalit vše co je to vlst ten backport
    co je to vlst ten backport? cetl jsem neco na ubunutlinux.com ale ma anglictina neni zrovna slavna, takze jsem z toho moc nepochopil. diky za odpoved
    1.3.2005 14:39 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: co je to vlst ten backport
    Krasny priklad backportovani je jadro se dvema vetvema: stabilni 2.4 a vyvojovou 2.6. Kdyz nekdo najde vaznou bezpecnostni/oopsujici chybu v 2.6, ktera se tahne uz od dob 2.4, backportuje se oprava chyby i do 2.4.

    Tj. backport = preneseni *casti* kodu z nejnovejsi verze i do verze starsi, aniz by se primo upgradovalo. Zamezi se tak prilivu noveho a potencialne destabilizujiciho kodu, ktery jen obohacuje funkcnost a pritom se odstrani kriticka chyba, ktera by jinak nutila lidi upgradovat.
    17.6.2005 13:57 00000 0000 | skóre: 16 | blog: asdf
    Rozbalit Rozbalit vše a ked to nejde co?
    ja som teda skusil ten tvoj /etc/apt/sources.list a vyhodilo my to toto>

    W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://archive.ubuntu.com warty/main Packages (/var/lib/apt/lists/archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_warty_main_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://archive.ubuntu.com warty/restricted Packages (/var/lib/apt/lists/archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_warty_restricted_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://archive.ubuntu.com warty/universe Packages (/var/lib/apt/lists/archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_warty_universe_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://archive.ubuntu.com warty/multiverse Packages (/var/lib/apt/lists/archive.ubuntu.com_ubuntu_dists_warty_multiverse_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://security.ubuntu.com warty-security/main Packages (/var/lib/apt/lists/security.ubuntu.com_ubuntu_dists_warty-security_main_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://security.ubuntu.com warty-security/restricted Packages (/var/lib/apt/lists/security.ubuntu.com_ubuntu_dists_warty-security_restricted_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://debian.usefulinc.com ./ Packages (/var/lib/apt/lists/debian.usefulinc.com_gnome_._Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov ftp://ftp.nerim.net unstable/main Packages (/var/lib/apt/lists/ftp.nerim.net_debian-marillat_dists_unstable_main_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://ubuntu-bp.sourceforge.net warty-backports/main Packages (/var/lib/apt/lists/ubuntu-bp.sourceforge.net_ubuntu_dists_warty-backports_main_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://ubuntu-bp.sourceforge.net warty-backports/universe Packages (/var/lib/apt/lists/ubuntu-bp.sourceforge.net_ubuntu_dists_warty-backports_universe_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://ubuntu-bp.sourceforge.net warty-extras/contrib Packages (/var/lib/apt/lists/ubuntu-bp.sourceforge.net_ubuntu_dists_warty-extras_contrib_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://ubuntu-bp.sourceforge.net warty-extras/universe Packages (/var/lib/apt/lists/ubuntu-bp.sourceforge.net_ubuntu_dists_warty-extras_universe_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://www.grawert.net warty/universe Packages (/var/lib/apt/lists/www.grawert.net_ubuntu_dists_warty_universe_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://wine.sourceforge.net binary/ Packages (/var/lib/apt/lists/wine.sourceforge.net_Ubuntu_apt_binary_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://apt.cerkinfo.be unstable/main Packages (/var/lib/apt/lists/apt.cerkinfo.be_dists_unstable_main_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://apt.cerkinfo.be unstable/contrib Packages (/var/lib/apt/lists/apt.cerkinfo.be_dists_unstable_contrib_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje) W: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov http://apt.cerkinfo.be unstable/non-free Packages (/var/lib/apt/lists/apt.cerkinfo.be_dists_unstable_non-free_binary-i386_Packages) - stat (2 Adresár alebo súbor neexistuje)

    neviem to vyriesit. akurat testujem to ubuntu a ak mas daky tip ze co s tym tak pomoz prosim. dik. j.
    17.8.2007 11:33 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a ked to nejde co?
    A pouzivas proxy? Pokud ano, tak zkus:
    export http_proxy="http://www.mojeproxy.cz:8080"
    export https_proxy="http://www.mojeproxy.cz:8080"
    export ftp_proxy="http://www.mojeproxy.cz:8080"
    a pak teprv apt-get update

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.