Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »místo zamyšlení nad problémem stačí zadat dotaz, najít knihovnu, která se problémem zabývá a copy-paste ten kód vykrást.neuveritelny mnozstvi lidi ale neni schopno zadat ten spravny dotaz, najit tu spravnou knihovnu, ani vykradene spravne pouzit, takze bych se ani tak nebal, ze se kvalita od fuseriny nepozna. jina vec je, jestli o tu kvalitu nekdo bude stat. fakt totiz je, ze naroky klesaji take v publiku a kdejaka patlanina sbira uznale komentare (od politiky pres design az po psane texty). takze proc se namahat s originalitou ;)
Originalita? Při tom slově se mi vybaví originální umění vzniké tak, že někdo natřel barvou kus plechu a posypal ho vajgly.mozna jsem mel vystizneji napsat "kvalitni originalita" - "originalni" doufam porad jeste znamena "puvodni" coby opak kopie. ze se tim (stejne jako nadsenym privlastkem "autenticke" nebo "spontanni") oznacuje kdejaka ujeta pakarna, ktera je v pravem slova smyslu originalni hodne malo, za to uz nemuzu :)
Co je asi na tom? CHtel bych videt, jak v osmicce programujes javascripty, pripadne delas x dalsich veci.je na tom zhruba to, co je v druhém odstavci článku ... podobně jako přispěvatel přede mnou, v osmičce jsem programoval v assembleru
Pokud jo, tak si nadprumerny clovek, ale ani to te neopravnuje napsat takovy urazlivy clanek.až na ten detailík, že v článku nejde o povyšování vlastních schopností, nýbrž o pranýřování neschopnosti jiných ... a v tomto případě se opravdu nemáš čím chlubit a neomlouvá tě ani to, že to byly začátky a "dávno" říkáš, že je ti 18 a že to kopírování se týkalo doby před cca 5 lety ... takže chceš říct, že ve třinácti jsi neuměl číst, aby ses mohl naučit programovat? - vím, že úroveň našeho školství upadá, ale snad ještě stále to zvládají naučit do 7 let věku ...
Vsechno co jsem udelal v PHP (o cemz blog je) jsem udelal vlastni silou, vlastnimi kody.čímž bych se ovšem na tvém místě také nechlubil; jak jsem zběžně nahlédl, ani dnes není čtení dokumentace tvou silnou stránkou, takže výše uvedená výmluva na začátky a nízký věk zní o to trapněji
bylo to tak, že jste vše nejprve teoreticky probrali, pak si to osahali (možná na trenažéru), a pak teprve usedli za volant a pomalu se rozjížděli? anebo hupky-šupky instruktor na první hodině bez jakékoliv průpravy rozjel autotak v mem pripade jsme v autoskole neprobirali teoreticky nejdriv nic. instruktor se pouze zeptal, zda jsem za tim nekdy sedel, a kdyz jsem odpovedel kladne, jen rekl: tak jedem. a vyjeli jsme do (pravda neprilis frekventovanych) ulic. ja jsem pro uceni se za behu veci, aniz bych teoretickou prupravu podcenoval. ovsem leckdy se dela teorie jen pro teorii - a lidi jsou opravdu ruzni, co se tyce idealniho zpusobu uceni se. neda se tedy az tolik zevseobecnovat a hodnotit podle toho, jakym zpusobem se nekdo nauci. az po ovoci poznate je :)
... zda jsem za tim nekdy sedel, a kdyz jsem odpovedel kladne ...ale no tak, neslovíčkař
myslim ze to cely je tak nejak dickeless...a to je prosím jakým jazykem?
Pokud skopíruju nějaký kód odjinud, zmizí odtamtud? Okradu původního programátora o jeho kód?
A konečně: Když někdo vystavuje svůj kód volně na Internetu (a to je jedině dobře, podstatně to urychlí vývoj), myslíte že mu bude vadit že ho někdo jiný použije, ušetří tím čas a v konečném důsledku třeba najde (a ohlásí) chyby, které v tom kódu jsou, nebo mu alespoň zbyde ušetřený čas na vývoj něčeho dalšího?
Tak nevím... mám takový dojem, že by software neměl mít majitele. Ale taky jsem měl dojem, že si to myslí i ostatní...
Článek mě opravdu pobavil, a komentáře ještě víc... Mezi řádky byla pravděpodoně řeč o PIFově PHP blogu, ale mě to spíš tak trochu připadá jako výkřik do tmy, prostě článek o ničem.
Co se týče zmíněného "copy-paste", přesně jsem nepochopil o co vám jde - pokud někde uveřejním své zdrojáky s tím, že to umí to a to, pochopitelně je uveřejňuji kvůli tomu, abych ostatním pomohl a očekávám, že pokud se někomu moje práce líbí, tak si ji zkopíruje a použije, takže co je na tom špatnýho? Rozhodně bych to nedefinoval jako vykrádání!
A jinak vám všem závidim, že jste v osmičce dělali v assembleru, já tu možnost neměl, takže asi nic neumím ;) Určitě vás to opravňuje buzerovat někoho za jeho výtvory, o tom není pochyb...
To, jestli někdo vymejšlí kódy v době, kdy je hodně vymyšleno; to, že je prezentuje na svých stránách, vám všemmůže být úplně šumafuk.
Cpe vám ty kódy? Nutí vás je používat? Ne? Tak dejte pokoj s hodnocením takovýchto výlevů
Autor článku, nechť si šáhne do trenek a přestane psát takovéto články, které nic nového nepřináší a z něj dělají blbce!
Tiskni
Sdílej: