Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dnes jsem v praci narazil na "jednoduchy ukol". Odhadnout, kolik by stalo prevest nas produkt do mandarinske cinstiny. Vim, ze se tu vyskytuji lide cinsky mluvici/rozumejici. A proto prosim o pomoc.
Zacetl jsem se do wikipedie a narazil na Pinyin. Jedna se o bezne pouzivanou zalezitost nebo ne? Protoze neco takoveho by muj problem elegantne vyresilo. Zaroven jsem se docetl, ze klasicke psani je v cinstine ve sloupcich zhora dolu a zprava doleva. V moderni cinstine se pise "rozsypanym cajem" v radkach zleva doprava. Problem je, ze nemam zadne zkusenosti, a nedokazu odhadnout, co je opravdu pouzivane.
Nas produkt je klasicka LAMP webova aplikace, v soucasne dobe podporujici pouze zapadoevropske jazyky(dedictvi doby, vzniknul v Nemecku v roce 2000). Pouzivame fulltext search v MySql.
Nemate nekdo tip na clanek s uvodem do dane problematiky? Nebo dokonce zkusenosti s podobnym krokem? Diky
UPDATE
Diky vsem za tipy. Pozadavek znel mandarinska cinstina. Jak jsem prave pochopil, tenhle fakt je pomerne dulezity:D Pokud jsem vyhodnotil spravne technicke dusledky, je treba zacit podporovat utf16. MySQL podporu obsahuje, php je take v pohode. A pak budeme muset jeste sehnat nekoho pro support:D Podporuje treba Google translate uspokojive cinske znaky? Uz vidim jak vyvojari resi bugy podle screenshotu:D
UPDATE
UPDATE 2
Diky vsem za dalsi tipy. Takze se zda ze utf8 bude stacit. Knihovny co pouzivam utf8 umi, takze s tim nebude problem. Takze ted uz jen najit prekladatele a promyslet jak pracovat na nhlasenych bugreportech a muzem prodavat do ciny. Jeste jednou diky.
UPDATE 2
Tiskni
Sdílej:
Ale k věci - vůbec jsem nepochopil, v čem tkví problém. Jestli jde jen o kódování nebo o něco složitějšího...
A to je prave jadro pudla:D To ze budeme muset prejit na jine kodovani, dokazu dohlednout. Ale treba se vyskytnou dalsi problemy, ktere ted nevidim. Na priklad fulltextem jsem si nebyl jisty atd.