NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Dnes jsem v praci narazil na "jednoduchy ukol". Odhadnout, kolik by stalo prevest nas produkt do mandarinske cinstiny. Vim, ze se tu vyskytuji lide cinsky mluvici/rozumejici. A proto prosim o pomoc.
Zacetl jsem se do wikipedie a narazil na Pinyin. Jedna se o bezne pouzivanou zalezitost nebo ne? Protoze neco takoveho by muj problem elegantne vyresilo. Zaroven jsem se docetl, ze klasicke psani je v cinstine ve sloupcich zhora dolu a zprava doleva. V moderni cinstine se pise "rozsypanym cajem" v radkach zleva doprava. Problem je, ze nemam zadne zkusenosti, a nedokazu odhadnout, co je opravdu pouzivane.
Nas produkt je klasicka LAMP webova aplikace, v soucasne dobe podporujici pouze zapadoevropske jazyky(dedictvi doby, vzniknul v Nemecku v roce 2000). Pouzivame fulltext search v MySql.
Nemate nekdo tip na clanek s uvodem do dane problematiky? Nebo dokonce zkusenosti s podobnym krokem? Diky
UPDATE
Diky vsem za tipy. Pozadavek znel mandarinska cinstina. Jak jsem prave pochopil, tenhle fakt je pomerne dulezity:D Pokud jsem vyhodnotil spravne technicke dusledky, je treba zacit podporovat utf16. MySQL podporu obsahuje, php je take v pohode. A pak budeme muset jeste sehnat nekoho pro support:D Podporuje treba Google translate uspokojive cinske znaky? Uz vidim jak vyvojari resi bugy podle screenshotu:D
UPDATE
UPDATE 2
Diky vsem za dalsi tipy. Takze se zda ze utf8 bude stacit. Knihovny co pouzivam utf8 umi, takze s tim nebude problem. Takze ted uz jen najit prekladatele a promyslet jak pracovat na nhlasenych bugreportech a muzem prodavat do ciny. Jeste jednou diky.
UPDATE 2
Tiskni
Sdílej:
Ale k věci - vůbec jsem nepochopil, v čem tkví problém. Jestli jde jen o kódování nebo o něco složitějšího...
A to je prave jadro pudla:D To ze budeme muset prejit na jine kodovani, dokazu dohlednout. Ale treba se vyskytnou dalsi problemy, ktere ted nevidim. Na priklad fulltextem jsem si nebyl jisty atd.