Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Již delší dobu používám s maximální spokojeností Gmail, nedávno jsme Google Aps nasadili v našem obchůdku, takže Googlovský mail používáme i k firemní korespondenci. Abych si při práci udělal trochu pořádek v počítači, rozhodl jsem se dokovat své emailové účty programem Prism.
Jedná se o jednoduché udělátko, které spouští webovou stránku v jediném okně, bez jakýchkoli ovládacích prvků, takže libovovolná webová aplikace se v něm tváří jako desktopová.
Funguje to výborně, já osobně jsem si na Prism rychle zvyknul, třebas se zalíbí i Vám. Má sice pár much (to když potřebujete z aplikace otevřít okno jinam apod.), ale jak říkám, pro základní použití jako je vyřizování korespondence je šikovný.
Používám Kubuntu 7.10, instalace je poměrně snadná, posuďte sami:
Nejdříve je třeba stáhnout balíček s prismem a rozbalit jej do adresáře opt:
cd ~/Desktop/ wget http://starkravingfinkle.org/projects/webrunner/prism-0.8-linux.tar.bz2 sudo tar jxvf prism-0.8-linux.tar.bz2 -C /opt/
Dále pokračovat těmito příkazy:
sudo chown -R root:root /opt/prism/ sudo chmod -R 755 /opt/prism/
A nakonec vytvořit odkaz v menu
sudo gedit /usr/share/applications/prism.desktop
a sem přidat
[Desktop Entry] Encoding=UTF-8 Name=Prism Comment=Prism Exec=/opt/prism/prism Icon=/opt/prism/chrome/icons/default/webrunner48.png Terminal=false Type=Application Categories=Application;Network; StartupNotify=true
Po spuštění aplikace z menu vyskočí nabídka, kam zadáte adresu webové aplikace, jméno a dle potřeby zaškrtnete políčko desktop, pokud chcete ikonku na ploše. Prosté a účinné :)
Tiskni
Sdílej:
Již delší dobu používám s maximální spokojeností Gmail, nedávno jsme Google Aps nasadili v našem obchůdku, takže Googlovský mail používáme i k firemní korespondenci.Pokud nemate tuhle sluzbu nejak zaplacenou, tak se ani pozdeji nesnaz si tady vylejvat srdicko nad ztratou dokumentu a emailu, az se jednou googlu neco nepovede a o nejaky data prijde, jako se stalo nedavno Seznamu(?)