Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Měl jsem palmík několik let. Když jsem začal pracovat doma, uvědomil jsem si, že je to pro mě zbytečnost. Kalendář mám stolní, knihy čtu papírové a todo list si dělám na rememberthemilk.com Nyní jsem si ale uvědomil, co mi vlastně chybí. Hračka :)
Palm jsem si zamiloval pro jeho jdnoduchost. Mám rád minimalistická a účinná řešení - palm je v tomto ohledu dokonalý. Na černobílých 160x160 pixelů se dají úspěšně použivat mnohé aplikace, rychlost přístroje je blesková... A protože jsem hračička, rád se v těch programech nimrám, instaluju a zkouším nové no a sem tam je i použiju :) Rozhodl jsem se pro Palm Zire 21, dá se sehnat bratru za sedm stovek repas, vydrží dlouho na baterce a má Palm os 5. Lahůdka. Uvažoval jsem i o něčem použitelnějším, s barevným displejem, na němž bych zvládl i nějaký ten film a hlavně s Wifi. To je ale na hračku pro mne přílišná investice. Nainstaloval jsem si emulátor Pose a už mám stáhnuté všechny mé oblíbené programy - Launcher III, PsMemo, Cspotrun, a Bible+ a čekám, až mi Palmík příjde poštou.
V té souvislosti mě napadlo, že ideální operační systém pro můj stolní počítač by byl palm. Žádné oslňující grafické udělátka, jednotný vzhled. Přesně navržené aplikace bez zbytečných funkcí a hlavně okamžitý start systému a programu. Nevíte o něčem takovém? (Jasně, můžu si naemulovat palma přes celý displej :D ...)
Tiskni
Sdílej: