Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
The commercial license allows you to: * Develop commercial software and software whose source code you wish to keep private. * Freely choose licensing for the software you are writing (Proprietary, Open Source or both). * Get commercial support from Trolltech * Be able to gain access to Qt Solutions and commercial-only Qt components such as commercial database drivers and the Visual Studio Integration on Windows.
Já myslím, že je lépe se učit dělat s něčím co nemá žádná (nebo zanedbatelná) právní omezení pro nejširší použití.Zalezi od uhla pohladu. Pre mna je zas lepsie pracovat s multiplatformnym frameworkom.
od vyvojarov, qt/windows je len za poplatok trolltechu...The current version of Qt/Windows Open Source Edition is 4.3.1.
hm, silacke reci. dalsi co nevie ani hovno o Gtk+ ani bindingu pre RubyAle ved kluuud, ved pise ze Prve kroky, nerodi sa kazdy geniom, niekto sa k tomu proste musi dostat
ruby si neco tak skaredyho jako gtk nezaslouzi, koukni radeji na qt??? tak potom ked uz dodrzujes vlakna aspon hod citat na ktory reagujes, clovek potom straca prehlad..
dvh@ubuntu:~$ ruby pokus.rb pokus.rb:1: uninitialized constant Gtk (NameError)
require 'gtk2' window = Gtk::Window.new(Gtk::Window::TOPLEVEL) button = Gtk::Button.new("Hello World") window.set_title("Hello Ruby") # Connect the button to a callback. button.signal_connect('clicked') { puts "Hello Ruby" } # Connect the signals 'delete_event' and 'destroy' window.signal_connect('delete_event') { puts "delete_event received" false } window.signal_connect('destroy') { puts "destroy event received" Gtk.main_quit } window.add button window.show_all Gtk.main
#!/usr/bin/python import gtk window = gtk.Window(gtk.WINDOW_TOPLEVEL) button = gtk.Button("Hello World") window.set_title("Hello Python") # Connect the button to a callback. def clicked(widget): print 'Hello Python' button.connect('clicked', clicked) # Connect the signals 'delete_event' and 'destroy' def delete(widget, data = None): print "delete_event received" return False window.connect('delete_event', delete) def destroy(widget, data = None): print "destroy event received" gtk.main_quit() window.connect('destroy', destroy) window.add(button) window.show_all() gtk.main()Rozdíl ve složitosti je podle mě nicotný. Mezi Ruby a Pythonem jsem dost dlouho váhal. Pro Python rozhodla podpora unicode, daleko více knihoven, snazší (IMHO) psaní modulů v céčku, modul ctypes, větší uživatelská základna a celkem dost pythonních věcí přímo v distribuci. Když jde do tuhého, tak je opravdu potřeba, aby bylo koho se zeptat. V začátcích ti poradí každý, ale po čase ...
Tiskni
Sdílej: