Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Zdravím, tak jsem prudil v diskuzi s výběrem notebooku a teď budu prudit i v blogu
Můj současný IBM Thinkpad G40 (alias Veteránek) sice výkonově podle mě stačí, ale má také pár svých nevýhod - chybějící wi-fi, hmotnost a výdrž na baterii taky nikdy nebyla slavná. Ale abych jenom nekritizoval. Musím uznat, že za těch pět let, co ho mám mě nikdy nezklamal a to jsem ho opravdu moc nešetřil a i po té době vypadá skvěle a ne moc opotřebovaně. Dobře, uznávám, že mu teď naprasknul jeden kloub u displeje, ale to se dá přežít. Musím být jenom opatrnější pro zavírání.
Ale teď k jádru věci. Původně jsem měl vybraný jakýsi Asus F5N, poté jsem se dozvěděl, jak že je na tom s baterkou. Tím jsem od Asusů upustil. Ale pak jsem si v blogu přečetl o Vogově čtrnátce a Asus mě znovu zlákal.
Potom ve mě zase hlodal červíček, jestli bych si neměl pořídit něco jako IBM Thinkpad T42. Někde jsem se dočetl o tom, že by měl vydržet 6 hodin na baterii. A našel jsem i firmu, která ho prodává podle mě za celkem slušnou cenu (myslím tu bez DPH). No a když už jsme u DepoComputers, tak se mi tam zalíbily ještě Compaq Presario C570, HP Pavilion G5052, Compaq Presario C550 a Compaq Presario V4110EA. Uff, je toho nějak moc.
Takže otázka do diskuze je mám si pořídit tu T42 nebo některý z těch Compaqů a HP? Máte s nimi nějaké zkušenosti? Případně tip na nějaký úplně jiný notebook
Tiskni
Sdílej:
A unique drawback of the Li-ion battery is that its life span is dependent upon aging from time of manufacturing (shelf life) regardless of whether it was charged, and not just on the number of charge/discharge cycles."http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_ion_battery (je tam samozrejme o te zivotnosti vic info ...). Abys za to tech 10 tisic nedaval zbytecne. Mimochodem ted jsem kupoval T40 z usa (ebay;5.5kkc i s postou) a baterka vydrzi 1.5h podle odhadu co tady na me sviti v gnome (samozrejme jsem to _uplne_ vybyl po tom co prisel). Jediny co me zklamalo je ze tenhle model nema wifi (ze jsem si ten popis neprecetl poradne