Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zdravím, tak jsem prudil v diskuzi s výběrem notebooku a teď budu prudit i v blogu
Můj současný IBM Thinkpad G40 (alias Veteránek) sice výkonově podle mě stačí, ale má také pár svých nevýhod - chybějící wi-fi, hmotnost a výdrž na baterii taky nikdy nebyla slavná. Ale abych jenom nekritizoval. Musím uznat, že za těch pět let, co ho mám mě nikdy nezklamal a to jsem ho opravdu moc nešetřil a i po té době vypadá skvěle a ne moc opotřebovaně. Dobře, uznávám, že mu teď naprasknul jeden kloub u displeje, ale to se dá přežít. Musím být jenom opatrnější pro zavírání.
Ale teď k jádru věci. Původně jsem měl vybraný jakýsi Asus F5N, poté jsem se dozvěděl, jak že je na tom s baterkou. Tím jsem od Asusů upustil. Ale pak jsem si v blogu přečetl o Vogově čtrnátce a Asus mě znovu zlákal.
Potom ve mě zase hlodal červíček, jestli bych si neměl pořídit něco jako IBM Thinkpad T42. Někde jsem se dočetl o tom, že by měl vydržet 6 hodin na baterii. A našel jsem i firmu, která ho prodává podle mě za celkem slušnou cenu (myslím tu bez DPH). No a když už jsme u DepoComputers, tak se mi tam zalíbily ještě Compaq Presario C570, HP Pavilion G5052, Compaq Presario C550 a Compaq Presario V4110EA. Uff, je toho nějak moc.
Takže otázka do diskuze je mám si pořídit tu T42 nebo některý z těch Compaqů a HP? Máte s nimi nějaké zkušenosti? Případně tip na nějaký úplně jiný notebook
Tiskni
Sdílej:
A unique drawback of the Li-ion battery is that its life span is dependent upon aging from time of manufacturing (shelf life) regardless of whether it was charged, and not just on the number of charge/discharge cycles."http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_ion_battery (je tam samozrejme o te zivotnosti vic info ...). Abys za to tech 10 tisic nedaval zbytecne. Mimochodem ted jsem kupoval T40 z usa (ebay;5.5kkc i s postou) a baterka vydrzi 1.5h podle odhadu co tady na me sviti v gnome (samozrejme jsem to _uplne_ vybyl po tom co prisel). Jediny co me zklamalo je ze tenhle model nema wifi (ze jsem si ten popis neprecetl poradne