Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »on už ten server s SSH přístupem a veřejnou IP bude problémPro streamování videa po Internetu musíš být překvapivě připojený k Internetu.
Ideální představa je, že by to video potom bylo vložené do stránky.Inspiruj se Českou televizí. Obvykle nějaký <object>, který vloží do stránky stream. Ale upozorňuji, že prohlížeče spousty lidí nedokážou video přehrát (nemají plugin), takže tam pro jistotu dej ještě adresu streamu pro otevření v externím přehrávači.
připojení k internetu != veřejná IPpřipojení do privátní sítě != připojení k internetu Samozřejmě, lze to při použití různých proxy, natů a podobných technologií jako částečné připojení, ale určitě ne plnohodnotné, to je pouze obchodní trik.
Někdo tu inzeroval IPv6 gateway přes TCP tunel. Takže veřejná adresa problém není.
Pokud ale budete mít více jak několik diváků, tak vám ucpou linku, neb multicast se nenosí. Budete potřebovat relay na lepší lince. Od vás do ní půjde jen jeden proud, klienti se budou připojovat na ni, kde se proud bude kopírovat.
Kdysi jsem tohle dělal. vlc dělat zdroj (překódovával se MPEG-2 RTP proud na MPEG-4 a Vorbis v Oggu) a proud posílal na relay, kde běžel icecast. Na ten se pak připojovali klienti. Nicméně tehdy měl MPlayer s takovým Ogg proudem problémy, vlc jako klient fungoval perfektně.
Párkrát tady někdo už to řešení zmínil. Notebook do kterého cpeš přes FW video z kamery/střižny, tam ho enkódíš rovnou do finální kvality, zenkóděný video pak posíláš na server, který je někde na tlustý lajně v serverovně a k němuž se připojujují klienti.
Nejde ani tak o použité technologie. (RealMedia, Falsh, Windows Media, ...), ale o to, že bez toho serveru se prostě neobejdeš. Co se pak týče volby technologie, tak se to chce zaměřit i na takové věci jako, aby to celý nešlo do kytek když vám někdo vytrhne kabel k notebooku, nebo od kamery, apd.
Jinak v dnešní době lidi nejvíce ocení stream ve Flashi, na druhém místě pak Windows media.
Jinak v dnešní době lidi nejvíce ocení stream ve Flashi, na druhém místě pak Windows media.Už aby dnešní doba skončila. Nicméně pracovat se dá s obojím, ale zahrnul bych aspoň přímé odkazy na streamy pro přehrávače, ať se to dá normálně pustit.
Tiskni
Sdílej: