Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ahoj lidi,
chci vas seznamit s aktualni situaci.
Zatim mame celkem 4 zajemce (kdyz nepocitam sebe).
UPDATE: Uz je nas 5
Co se tyce hardware, cekam, az se mi ozve houska, jinak mam (az budeme trosicku rozjety) suprovou nabidku na poradne silnou masinu za pekny penize, a to i s tim, ze bychom to ty firme splaceli. Jedna se o 2cpu deska sock. 771, jeden ctyrjadrovy nejnovejsi Xeon (E5405, 2GHz, 16M L2), okolo 4G ram (zatim, max. 48GB), dva disky 300GB SATA II v mirroru, 2U rack, celkem okolo 22 000,-.
Co se tyce hostingu, firma CL-net, je to bud Praha, nebo Ceska Lipa, na paternim optickym spoji, rychlost 100Mbit UP i DOWN, mixovane NIX/transit, bez limitu dat, dostatek IP adres (sami jich prej maji moc), zalohovane napajeni, klimatizovana mistnost, dohled 24h
Pokud jde o technologie, budeme provozovat OpenVZ a z prave virtualizece vaham mezi Xenem a KVM.
Legislativne to upravime formou obcanskeho sdruzeni, bude to tak asi nejjednodussi.
Do penez to bude lizt kazdymu z nas tak, ze je potreba zaplatit hosting (3000/mes) + hardware (do budoucna, pokud houska pujci hw; casem mesicne okolo 3000).
Samozrejme, cim vic nas bude, tim mene do toho bude muset kazdy z nas investovat.
Momentalne potrebujeme jeste dva lidi, abychom byli schopni zaplatit hosting, pricemz pocitam s tim, ze nikdo nebude chtit platit vic jak 500/mes.
Pokud mate nejake dotazy, sem s nimi.
Tiskni
Sdílej:
a to i s tim, ze bychom to ty firme splaceliTo chcete něco za 22 000 Kč mít na splátky? Já vím, že je to teď v módě, ale...
Pokud jde o technologie, budeme provozovat OpenVZ a z prave virtualizece vaham mezi Xenem a KVM.AFAIK Xen není pravá virtualizace. Cituju z wiki: "Several modified Unix-like operating systems may be employed as guest operating systems (domU); on certain hardware, as of Xen version 3.0, unmodified versions of Microsoft Windows and other proprietary operating systems can also be used as guests if the CPU supports Intel VT or AMD V technologies." Pokud vím, pravá virtualizace ti umožňuje spustit nemodifikovaného hosta.
Tak takhle to teda rozhodně není :)Já osobně jsem to pochopil jako "u Xenu se to má takhle"...
Hrubý výpočetní výkon je všude stejnýNení: openssl speed rsa512: sign 1200/s, verify 17000/s při plném taktu hostitelského CPU. V porovnání s KVM dost velký propad.
openssl speed rsa512
)
KVM (tedy hardwarová záležitost) - 2733.9 signs/s, 46045 verify/s Virtualbox (vypnuté AMD-V) - 1218.5 signs/s, 17795.9 verify/s Virtualbox (zapnuté AMD-V) - 2257.7 signs/s, 36182.8 verify/sPokud se nepletu, tenhle test měří hrubý výpočetní výkon, protože jenom počítá, a ty výsledky se rozhodně neliší jenom o 2-10% Pokud je něco hardwarově akcelerované, silně by mě překvapilo, kdyby emulace chodila stejně rychle. Kdyby emulace mohla fungovat stejně rychle, nikdo nebude kvůli té akceleraci plýtvat tranzistory.
Hodnoty pro VMware Server 1.0.7 na stejném počítači (Phenom 9750), host i guest je OpenSuSE 11.0 64-bit. Host:
sign verify sign/s verify/s rsa 512 bits 0.000240s 0.000015s 4172.6 64588.6Guest:
sign verify sign/s verify/s rsa 512 bits 0.000240s 0.000016s 4164.6 63849.2
Sám už mám tenhle problém (se serverem) vyřešený, ale co se virtualizace týče, tak silně doporučuju KVM, respektive něco jiného než Xen (a KVM se mi docela líbí). Xen se tváří děsně enterprise, ale mám ho na CentOSu a v guestovi mi nějak nechodí IPv6, segfaultují aplikace, ... když jsem zkoušel hledat, tak jsem nenašel skoro nic, dokumentace taky poměrně bídná a není jasné, co platí pro kterou verzi - psal tady o tom Aleš Kapica - Xen se tak nějak uzavírá a já už s ním chci mít pokud možno co nejméně společného :/ A je mi trochu líto, že to musím říct. Sice se asi v některých věcech mýlím (že je to vina Xenu), ale najít řešení se mi přes docela velké úsilí nepodařilo a tím pádem mi to nestojí za to. Jinak hodně štěstí :)
mail: snajpa (at) snajpa (dot) net
jabber: snajpa@jabber.lbfree.net