Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Myšlenka je taková, že pokud vám chybí nějaká featura, jednoduše autorovi slíbíte odměnu, když to splní. A pokud je to featura, kterou chce víc lidí, může se víc lidí složit a namotivovat autora víc.
Osobně si myslím, že je to fajn nápad. Ono je sice super, když mi lidi napíšou mail, že se jim líbí můj software a že by tam rádi viděli to a to, ale co z toho mám, když to tam dodělám? Ono teda ani nejde o to, kolik z toho autor nakonec vytříská, ale myslím si, že je to dobré "nakopávadlo" - často chybí ta prvotní motivace sednout a dopsat tam nějakou tu vlastnost, jakkoliv je zajímavá.
O webu od autora:
www.BidforFix.com offers tools that encourage users to jointly sponsor
development of new software features. Some projects already do fundraising for development of specific features and do it manually. Our service makes it easy to collect small pledges from multiple individuals and collect the payments after the feature/fix is implemented. The difference to other pledge/bounty sites is, that we strive to be used by the original opensource project leaders/developers instead of being an opensource job board for random coders.
We have a functional 0.5 version of the site running and are looking for couple of open source projects to become our partners. We are offering to offset the necessary setup effort (tens of hours) of the project leader/maintainer with advantages like customized features, zero fees, promotion of the project etc..
Co si o tom myslíte?
Tiskni
Sdílej:
Jo, naprosto validní argumenty, potenciálně plodící dobrou diskuzi. Akorát, že k tomu asi nemám víc co dodat, než že se rád podívám za měsíc, dva, jak jim to funguje.
Problémů a zádrhelů k dořešení mají určitě dost, však "kdo nic nedělá, nic nezkazí" jde obousměrně, doufám, že to autor BidForFix vezme z té lepší strany a zapracuje na tom tak, aby ta jeho stránka pomohla co nejvíc projektům.