Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
úplne malá prkotinka, ktorá by však dokonale vyriešila jeden otravný problém.
Funkciu, ktorú postrádam je čisto funkčná. Dnes som sa začítal do diskusie pod článkom Toaletní paradox. Niekto tam do diskusie vložil link na obrázok toaletného "papiera", ktorý používa Chuck Norris. Príjemné surfovanie po blogoch AbcLinuxu mohlo pokračovať, keby som záložku nezavrel a o pár minút ma nenapadlo link na obrázok poslať známym.
A tu narážam na veľmi otravný problém, ktorý ma vytáča snáď už po 100x. Link nie je možné v rozsiahlej diskusii jednoducho nájsť! Čo bolo obsahom textu linku si nepamätám ani náhodou.
K nájdeniu inkriminovanej informácie je možné pristupovať rôzne:
No a tu sa dostávam k jadru mojej požiadavky. Na nástrojovej lište diskusie (na samom vrchu diskusie, pod článkom) by som si prial link na jednoduché vylistovanie linkov, ktoré užívatelia postli do diskusie. A to aj vrátane príloh. Tohto contentu sa v diskusiách mnoho nevyskytuje, takže opticky prehľadať takýto zoznam zaberie zlomok pôvodne potrebného času. Čo si o požiadavke myslíte vy:
Tiskni
Sdílej:
Anketa -> nie som proti, občas sa to zíde - nie nahodou niesom proti - tak to vyznie ako nie, som proti...
To by ale musela by ciarka za "nie".
Ak ti nieco chyba zazaluj to na bugzilu, inac iba zbytocne zasier*s blog - kazdemu predsa chyba urcite nieco ine... mne tu milion veci - napriklad zmysluplne blogy, clanky o openbsd a pod. ...
Nechápu? Co najít třeba příspěvky, které jste napsal vy?
lynx -dump -listonly -nonumbers \ http://www.abclinuxu.cz/blog/strange_blog/2009/5/toaletni-paradox \ | grep -v http://www.abclinuxu.cz \ | sort -u \ | grep -i -e jpg -e png -e gif
http://disk.jabbim.cz/kovin@jabber.cz/Helen.Shapiro.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nara_period_toilet_paper.jpg http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:Chuck_norris_toilet_paper.pngCo řešíš?
Nejlepsi by bylo, kdyby tu bylo okno, kam by clovek napsal SQL dotaz, a nechal si vylistovat jake prispevky by potreboval..
DROP TABLE ...
Spíš by se mi líbil nějaký snadno parsovatelný XML výstup.
To máme zasa raz profesionála, ktorý ani netuší, že v každom SQL systéme sa dajú nastaviť práva...
Problém by bol samozrejme úplne inde a to vo výkone, lebo nechať každého používateľa posielať ľubovoľne zložité dotazy je na databázu dosť záhul...
Napokon, treba pripomenút, že abíčko je open source, takže takáto funkcionalita je úplne zbytočná. Ak niekto niečo potrebuje a nie je to úplna sprostosť, tak sa to proste dorobí poriadne.