Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »úplne malá prkotinka, ktorá by však dokonale vyriešila jeden otravný problém.
Funkciu, ktorú postrádam je čisto funkčná. Dnes som sa začítal do diskusie pod článkom Toaletní paradox. Niekto tam do diskusie vložil link na obrázok toaletného "papiera", ktorý používa Chuck Norris. Príjemné surfovanie po blogoch AbcLinuxu mohlo pokračovať, keby som záložku nezavrel a o pár minút ma nenapadlo link na obrázok poslať známym.
A tu narážam na veľmi otravný problém, ktorý ma vytáča snáď už po 100x. Link nie je možné v rozsiahlej diskusii jednoducho nájsť! Čo bolo obsahom textu linku si nepamätám ani náhodou.
K nájdeniu inkriminovanej informácie je možné pristupovať rôzne:
No a tu sa dostávam k jadru mojej požiadavky. Na nástrojovej lište diskusie (na samom vrchu diskusie, pod článkom) by som si prial link na jednoduché vylistovanie linkov, ktoré užívatelia postli do diskusie. A to aj vrátane príloh. Tohto contentu sa v diskusiách mnoho nevyskytuje, takže opticky prehľadať takýto zoznam zaberie zlomok pôvodne potrebného času. Čo si o požiadavke myslíte vy:
Tiskni
Sdílej:
Anketa -> nie som proti, občas sa to zíde - nie nahodou niesom proti - tak to vyznie ako nie, som proti...
To by ale musela by ciarka za "nie".
Ak ti nieco chyba zazaluj to na bugzilu, inac iba zbytocne zasier*s blog - kazdemu predsa chyba urcite nieco ine... mne tu milion veci - napriklad zmysluplne blogy, clanky o openbsd a pod. ...
Nechápu? Co najít třeba příspěvky, které jste napsal vy?
lynx -dump -listonly -nonumbers \ http://www.abclinuxu.cz/blog/strange_blog/2009/5/toaletni-paradox \ | grep -v http://www.abclinuxu.cz \ | sort -u \ | grep -i -e jpg -e png -e gif
http://disk.jabbim.cz/kovin@jabber.cz/Helen.Shapiro.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Nara_period_toilet_paper.jpg http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:Chuck_norris_toilet_paper.pngCo řešíš?
Nejlepsi by bylo, kdyby tu bylo okno, kam by clovek napsal SQL dotaz, a nechal si vylistovat jake prispevky by potreboval..
DROP TABLE ...
Spíš by se mi líbil nějaký snadno parsovatelný XML výstup.
To máme zasa raz profesionála, ktorý ani netuší, že v každom SQL systéme sa dajú nastaviť práva...
Problém by bol samozrejme úplne inde a to vo výkone, lebo nechať každého používateľa posielať ľubovoľne zložité dotazy je na databázu dosť záhul...
Napokon, treba pripomenút, že abíčko je open source, takže takáto funkcionalita je úplne zbytočná. Ak niekto niečo potrebuje a nie je to úplna sprostosť, tak sa to proste dorobí poriadne.