Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Zdravím, tak je to tady.
Po X měsících či týdnech jsem se dokopal a do jednoduché čtečky RSS/ATOM kanálů, RSS Guard, jsem dodělal i nějaké nové fičury (a to jsem cestou určitě i něco rozflákal).
Useři naříkali, že chtěji, aby měla aplikace SKRIPTOVATELNÉ filtrování zpráv, které se aplikuje automaticky při jejich stahování. No, nakonec jsem se rozhoupal a skutečně to filtrování udělal. Používá to JavaScript, tfujtajbl.
Vydal jsem tedy novou verzi 3.7.0, výčet novinek:
Upřímně, při implementaci toho skriptování jsem čekal peklo, ale ejhle. Qt má krásnou třídu QJSEngine a s tou se perfektně pracovalo. Je to sice JavaScript, ale což, bůh nás miluje všechny stejně, ne?
Jen pro srandu, pár verzí zpátky jsem dělal jakože průzkum. Odpovědělo asi 150 uživatelů programu:
Btw, RSS Guard umí přes gmail API zobrazovat obsah vaší gmail schránky a v budoucnu bude umět možná poslat i jednoduchý e-mail. Používám ho jako takový notifikační SW pro e-mail, abych věděl hned když něco dojde. Naštěstí thunderbird už prej taky umí systray ikonu. OOOOOOOOOOOO.
Tiskni
Sdílej:
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Examples of unacceptable behavior by participants include: The use of sexualized language or imagery and unwelcome sexual attention or advances.
[submodule "resources/scripts/transka"]