Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Zdravím, tak je to tady.
Po X měsících či týdnech jsem se dokopal a do jednoduché čtečky RSS/ATOM kanálů, RSS Guard, se dokutálela várka oprav a sem tam i nějaká ta nová featura.
Zdravím, tak je to tady.
Po X měsících či týdnech jsem se dokopal a do jednoduché čtečky RSS/ATOM kanálů, RSS Guard, jsem dodělal i nějaké nové fičury (a to jsem cestou určitě i něco rozflákal).
Po dlouhé době se tady zmíním o novinkách v mé čtečce. Projdu zajímavé novinky i ze starších vydání. Dnes jsem vydal novou verzi 3.5.0, která dle sém. verzování naznačuje nové fičury, tak pojďme na to.
Byla vydána verze 3.3.0 RSS/ATOM čtečky RSS Guard. RSS Guard nyní kompletně přesídlil na Github. Původní repozitář na BitBucketu už není nadále k dispozici. K rozhodnutí mě vedlo především větší množství možných přispěvatelů na Githubu a dále například lepší správa bug reportů.
Tak sem nám chýlí rok ke svému konci a RSS Guard 3.0.0 je tady
Tentokrát toho v RSS Guardu 2.5.1 není mnoho nového, nicméně pro úplnost:
Seznam fixů je zde.
Aktuálně si testuju API pro TT-RSS a vypadá to dobře, sbírám odvahu pro integraci do čtečky.
PS: Bylo by vhodné, aby RSS Guard uměl i kanály/kategorie přes TT-RSS integraci přidávat/mazat/měnit? Nebo by v oblasti kanálů stačil read-only přístup (zprávičky samozřejmě mazat, měnit, označovat půjdou).