Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Byla vydána verze 3.3.0 RSS/ATOM čtečky RSS Guard. RSS Guard nyní kompletně přesídlil na Github. Původní repozitář na BitBucketu už není nadále k dispozici. K rozhodnutí mě vedlo především větší množství možných přispěvatelů na Githubu a dále například lepší správa bug reportů.
Nyní k samotnému RSS Guardu. QtWebEngine už se dostává alespoň do jakéhos takéhos použitelného stavu, takže se nyní objevuje v RSS Guardu jako motor interního prohlížeče zpráviček a jednoduchého webového prohlížeče. Nutno říct, že při programování na mě vykouklo hned několik nepříjemných bugů, které, jak jsem koukal, jsou nahlášeny. Například, pokud se dostatečně rychle za sebou volala metoda QWebEngineView::load(...)
, pak celá knihovna havarovala. Další nepříjemnou chybou je nestandardní chování při QWebEngineView::setHtml(...)
, která má problém se zástupným URL v případě cestováním skrze historii. Začne totiž zástupné URL nahrazovat nějakým balastním řetězcem.
Ve verzi 3.3.0 je docela hodně moc důležitých změn a určitě se projeví někde nějaký regres, ale vydal jsem to, aby se to našlo.
Přidáno:Vzhledem k tomu, že už teď jsou od 3.3.0 zapracovány některé docela zajímavé změny, tak očekávám vydání 3.3.1 v horizontu dnů, možná i dnes.
Tiskni
Sdílej:
dev-qt/qtconcurrent:5/5.7
dev-qt/qtcore:5/5.7
dev-qt/qtgui:5/5.7
dev-qt/qtnetwork:5/5.7
dev-qt/qtprintsupport:5/5.7
dev-qt/qtsql:5/5.7
dev-qt/qtwidgets:5/5.7
dev-qt/qtxml:5/5.7
dev-qt/qtxmlpatterns:5/5.7
dev-qt/linguist-tools:5/5.7
dev-qt/qtwebengine:5/5.7[widgets]"