Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Po dlouhé době se tady zmíním o novinkách v mé čtečce. Projdu zajímavé novinky i ze starších vydání. Dnes jsem vydal novou verzi 3.5.0, která dle sém. verzování naznačuje nové fičury, tak pojďme na to.
Ve starších verzích přibylo toto:
RSS Guard lze zkompilovat pro Android a po několika commitech RSS Guard i docela pěkně běží. Jediným problém je GUI, kde je možnost zkusit optimalizovat GUI skrz Qt Stylesheets nebo přejít na QtQuickControls (hoodně práce) - to ještě není rozhodnutý a určitě to není priorita.
Zaregistroval jsem se na Patreonu, ať je to jako kůl.
Tady mám dotazníček pro aktuální uživatele RSS Guardu. Je krátkej, není se třeba bát.
Toť vše, du do pryč.
Tiskni
Sdílej:
Nový plugin pro integrace s Inoreaderem (v této verzi umí ze základu vše, kromě synchronizace oblíbených zpráv).To znamená, že si načte všechno co je v inoreaderu? Ty jo, to by pro mě bylo asi užitečné.
Zaregistroval jsem se na Patreonu, ať je to jako kůl.Fakt se ti to chce danit jako příjem ze zahraničí?
You are responsible for any taxes you owe based on the payments you receive.a tamtéž:
We do not handle most tax payments, but we collect tax identification information and report this to tax authorities as legally required. You are responsible for reporting any taxes.
Tam nešlo jen o danění, ale taky o to, že se to (afaik, někde jsem četl) musí vykazovat jako příjem ze zahraničí, i kdybys to nedanil.To zalezi na okolnostech. Jestli zahranici = EU nebo zeme mimo EU, jak jsou udelany smlouvy zamezujici dvojimu zdaneni (pokud probiha zdaneni i na druhe strane), jestli mas zivnostak, atd. Pokud nema zivnostak a prijmy nevybira pravidelne (aby se mohlo jednat o prilezitostnou cinnost) neni problem to strcit pod paragraf 10, jak uz tu kdosi navrhoval, a normalne to zdanit. Je to jedna polozka v danovem priznani.