abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    RSS Guard 3.5.0 - novinky

    10.10.2017 15:09 | Přečteno: 1535× | Programování

    Po dlouhé době se tady zmíním o novinkách v mé čtečce. Projdu zajímavé novinky i ze starších vydání. Dnes jsem vydal novou verzi 3.5.0, která dle sém. verzování naznačuje nové fičury, tak pojďme na to.

    Ve starších verzích přibylo toto:

    Drobnosti

    RSS Guard lze zkompilovat pro Android a po několika commitech RSS Guard i docela pěkně běží. Jediným problém je GUI, kde je možnost zkusit optimalizovat GUI skrz Qt Stylesheets nebo přejít na QtQuickControls (hoodně práce) - to ještě není rozhodnutý a určitě to není priorita.

    Zaregistroval jsem se na Patreonu, ať je to jako kůl.

    Tady mám dotazníček pro aktuální uživatele RSS Guardu. Je krátkej, není se třeba bát.

    Toť vše, du do pryč.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Bystroushaak avatar 10.10.2017 17:35 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Nový plugin pro integrace s Inoreaderem (v této verzi umí ze základu vše, kromě synchronizace oblíbených zpráv).
    To znamená, že si načte všechno co je v inoreaderu? Ty jo, to by pro mě bylo asi užitečné.
    skunkOS avatar 10.10.2017 21:06 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Zatím je to dost experimentální, ale načte složky+feedy a umí stahovat nové zprávy a označovat jako přečtené/nepřečtené + v 5.4.1 i bude umět označit hvězdičkou a snad i další věci z jejich APi, bude-li zájem.
    http://martinrotter.github.io
    Bystroushaak avatar 10.10.2017 17:36 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Zaregistroval jsem se na Patreonu, ať je to jako kůl.
    Fakt se ti to chce danit jako příjem ze zahraničí?
    skunkOS avatar 10.10.2017 21:07 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Myslíš jako těch 10 dolarů?
    http://martinrotter.github.io
    skunkOS avatar 10.10.2017 21:07 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Navíc zdanění řeší přímo Patreon a automaticky strhává.
    http://martinrotter.github.io
    Bystroushaak avatar 10.10.2017 21:41 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Viz Patreon - tak jak to sním je

    Já ti to nechci kazit, jen jsem nad tím taky před nějakou dobou uvažoval a potom co jsem si udělal krátký přehled jsem se rozhodl, že mi to za to asi nestojí. Tak mě zajímalo, jestli to nějak řešíš, nebo ne.
    10.10.2017 22:06 marbu | skóre: 31 | blog: hromada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Podle toho, co píšou na patreon legal, bych to úplně neřekl:
    You are responsible for any taxes you owe based on the payments you receive.
    a tamtéž:
    We do not handle most tax payments, but we collect tax identification information and report this to tax authorities as legally required. You are responsible for reporting any taxes.
    There is no point in being so cool in a cold world.
    10.10.2017 21:59 marbu | skóre: 31 | blog: hromada
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Btw kolik by mu museli lidi poslat, aby se to nedalo dát mezi "Ostatní příjmy" podle paragrafu 10 (pokud teda bude co danit)?
    There is no point in being so cool in a cold world.
    skunkOS avatar 10.10.2017 22:08 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Jak řikám, jen sem to chtěl prubnout, vlastně se nedá ani čekat nějakej příjem z toho. Kdyby to prostě bylo hodně, nějak to zdaním.
    http://martinrotter.github.io
    Bystroushaak avatar 10.10.2017 22:13 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Tam nešlo jen o danění, ale taky o to, že se to (afaik, někde jsem četl) musí vykazovat jako příjem ze zahraničí, i kdybys to nedanil. Každopádně jestli to budeš řešit, tak o tom napiš kdyžtak blog, hádám že by to zajímalo hodně lidí.
    11.10.2017 11:38 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Tam nešlo jen o danění, ale taky o to, že se to (afaik, někde jsem četl) musí vykazovat jako příjem ze zahraničí, i kdybys to nedanil.
    To zalezi na okolnostech. Jestli zahranici = EU nebo zeme mimo EU, jak jsou udelany smlouvy zamezujici dvojimu zdaneni (pokud probiha zdaneni i na druhe strane), jestli mas zivnostak, atd.

    Pokud nema zivnostak a prijmy nevybira pravidelne (aby se mohlo jednat o prilezitostnou cinnost) neni problem to strcit pod paragraf 10, jak uz tu kdosi navrhoval, a normalne to zdanit. Je to jedna polozka v danovem priznani.
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    11.10.2017 20:03 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Ten zakon bych ani moc neresil ... v CR muzes platit dane presne podle zakona a stejne na tebe "kleknou".
    11.10.2017 22:35 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Prakticky to znamena, ze je lepsi takoveto male/spatne dohledatelne dary na danovem priznani opravdu neuvadet => clovek nebude vycnivat z rady a je mensi pravdepodobnost ze na nej kleknou.
    Josef Kufner avatar 10.10.2017 22:54 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    No pokud chápu Patreon správně, tak bych to považoval za dar a zdanil 15% daní. To je jedno políčko na přiznání k dani a jinak nic.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    skunkOS avatar 11.10.2017 06:46 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Tak se mi to taky jeví.
    http://martinrotter.github.io
    skunkOS avatar 11.10.2017 11:02 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    https://imgur.com/a/w4919
    http://martinrotter.github.io
    13.10.2017 21:23 Dirka | skóre: 15 | blog: dirka12345
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    cus,

    je nutny opravdu Qt > 5.7? V gentoo zatim neni 5.9 stabilizovany, takze se me moc nechce tahat do systemu, ze bych si jen patchl zdrojak ... nebo proste vydrzim s 3.4.1 jeste nakou dobu :)
    skunkOS avatar 16.10.2017 09:08 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    No, teď z fleku nevím, ale v te nowebengine verzi asi nutný není. Jinak asi nutný je 5.8 (viz .pro soubor), podle mě tam používám nějaký QtWebEngine API, který je až v 5.8, ale můžeš to zkusit zkompilovat.
    http://martinrotter.github.io
    Ruža Becelin avatar 27.10.2017 07:12 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Hmmm 5.8 neni ani v posledni Fedore, budu muset pockat na F27...
    29.11.2017 00:06 gb34 | blog: blog2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RSS Guard 3.5.0 - novinky
    Ahoj. Mas nejaky testset s roznymi RSS feedmi, vidim ze uz dlhsie na tom pracujes tak urcite nieco mas, potrebujem otestovat moju citacku a sanitizer. Zijde sa mi vsetko - dobre feedy, zle feedy, hnusne feedy, attack ships on fire off the shoulder of Orion, proste cokolkvek co trosku pripomina feed chcem to prehnat mojou citackou. Vdaka.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.