Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »jinak bych šel raději do toho Core 2 Duo, výkon je trochu jinde oproti Athlonu 64 a stabilita taky
Co je na Athlon 64 nestabilního?
A podle Readers' Digest jsem vylosovaný šťastlivec...
Nemohl jsem odolat :). Mimochodem, dnes opět přišel podobný dopis jako Rimmerovi mému otci. Už dlouho jsem se tak nepobavil. Obsahoval i dva příběhy ze života, ve kterých nešťastní jedinci neodpověděli a teď si rvou vlasy :).
vyborne pretaktovatelny C2Dkazdy rozumny clovek uz snad prestal nahanat megahercíčky, ci nie? cez 5 rokov fungujem na 1,2GHz Thunderbirde a nie je to pre mna ziadna prekazka, nerozumiem komu nemozu stacit dnesne procesory strednej triedy... (nepocitame gentoo, hej?)
nerozumiem komu nemozu stacit dnesne procesory strednej triedy...Hráčům
a akorát dáváš peníze ČEZUZase někdo, kdo spal při hodinách fyziky?
Ad 1. Souhlas, je to dáno tím, že řadič pamětí není na desce, ale v procesoru.
Ad 2. Ano, ale procesory pro AM3 budou podporovat DDR3 i DDR2 paměti.
Ad 3. To je hodně diskutabilní argument, takhle byste mohl skončit u Socketu A… :-) Veškeré poznatky z předchozích revizí jader pro 939 se samozřejmě promítají i do nových modelů pro AM2. Navíc by některá rozšíření, např. AMD-V, měla AFAIK být k dispozici jen u modelů pro socket AM2.
Ad 4. Tohle se týká převážně starších revizí procesorů, právě verze pro AM2 by s tím obecně problémy mít neměly. Jinak výraz "problémy" neznamená, že by to nefungovalo, ale že paměti běží na nižší frekvenci, než by mohly samostatně.
Takže já bych naopak upřednostnil AM2.
Tiskni
Sdílej: