Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
jinak bych šel raději do toho Core 2 Duo, výkon je trochu jinde oproti Athlonu 64 a stabilita taky
Co je na Athlon 64 nestabilního?
A podle Readers' Digest jsem vylosovaný šťastlivec...
Nemohl jsem odolat :). Mimochodem, dnes opět přišel podobný dopis jako Rimmerovi mému otci. Už dlouho jsem se tak nepobavil. Obsahoval i dva příběhy ze života, ve kterých nešťastní jedinci neodpověděli a teď si rvou vlasy :).
vyborne pretaktovatelny C2Dkazdy rozumny clovek uz snad prestal nahanat megahercíčky, ci nie? cez 5 rokov fungujem na 1,2GHz Thunderbirde a nie je to pre mna ziadna prekazka, nerozumiem komu nemozu stacit dnesne procesory strednej triedy... (nepocitame gentoo, hej?)
nerozumiem komu nemozu stacit dnesne procesory strednej triedy...Hráčům
a akorát dáváš peníze ČEZUZase někdo, kdo spal při hodinách fyziky?
Ad 1. Souhlas, je to dáno tím, že řadič pamětí není na desce, ale v procesoru.
Ad 2. Ano, ale procesory pro AM3 budou podporovat DDR3 i DDR2 paměti.
Ad 3. To je hodně diskutabilní argument, takhle byste mohl skončit u Socketu A… :-) Veškeré poznatky z předchozích revizí jader pro 939 se samozřejmě promítají i do nových modelů pro AM2. Navíc by některá rozšíření, např. AMD-V, měla AFAIK být k dispozici jen u modelů pro socket AM2.
Ad 4. Tohle se týká převážně starších revizí procesorů, právě verze pro AM2 by s tím obecně problémy mít neměly. Jinak výraz "problémy" neznamená, že by to nefungovalo, ale že paměti běží na nižší frekvenci, než by mohly samostatně.
Takže já bych naopak upřednostnil AM2.
Tiskni
Sdílej: