Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Cely pocitac si stavim sam. Situace na Irskem trhu pocitacovych kompoment je ponekud zoufala. Zadne shopy jako Alzasoft, Czechcomputers nebo Mironet. Jediny rozumny obchod s pocitacovymi komponenty je elara.ie v Dublinu. Dal tu existuje cela rada assembleru, napriklad PC World, ale ty dodavaji jen hotova PC + velice omezeny pocet kompoment.
Ceny v Elare jsou docela rozumne, v porovnani s Cechami asi o 20% vyssi. Puvodne jsem chtel nakoupit vetsinu komponent v Cechach, abych usetril, ale vem to des. Dalsi cesta muze byt vylet do US spojeny s nakupovanim (i dalsich veci). Takze stavim pocitac z kompoment porizenych v Irsku.
Dual core procesor nepotrebuji, jeho prinos je sporny a cena mnohem vetsi. Chci hlavne herni PC, tomu jsem podridil vyber kompoment. Dale potrebuji, aby se PC dalo dobre rozsirovat. Planovana zivotnost 4 roky.
Uvazoval jsem o chipsetu od Intelu a Core Duo, ale rozdil mi vychazi 150 euro pri absenci SLI, takze neni co resit.
Takze muj vyber:
Resil jsem nekolik problemu.
Tiskni
Sdílej:
jinak bych šel raději do toho Core 2 Duo, výkon je trochu jinde oproti Athlonu 64 a stabilita taky
Co je na Athlon 64 nestabilního?
A podle Readers' Digest jsem vylosovaný šťastlivec...
Nemohl jsem odolat :). Mimochodem, dnes opět přišel podobný dopis jako Rimmerovi mému otci. Už dlouho jsem se tak nepobavil. Obsahoval i dva příběhy ze života, ve kterých nešťastní jedinci neodpověděli a teď si rvou vlasy :).
vyborne pretaktovatelny C2Dkazdy rozumny clovek uz snad prestal nahanat megahercíčky, ci nie? cez 5 rokov fungujem na 1,2GHz Thunderbirde a nie je to pre mna ziadna prekazka, nerozumiem komu nemozu stacit dnesne procesory strednej triedy... (nepocitame gentoo, hej?)
nerozumiem komu nemozu stacit dnesne procesory strednej triedy...Hráčům
a akorát dáváš peníze ČEZUZase někdo, kdo spal při hodinách fyziky?
Ad 1. Souhlas, je to dáno tím, že řadič pamětí není na desce, ale v procesoru.
Ad 2. Ano, ale procesory pro AM3 budou podporovat DDR3 i DDR2 paměti.
Ad 3. To je hodně diskutabilní argument, takhle byste mohl skončit u Socketu A… :-) Veškeré poznatky z předchozích revizí jader pro 939 se samozřejmě promítají i do nových modelů pro AM2. Navíc by některá rozšíření, např. AMD-V, měla AFAIK být k dispozici jen u modelů pro socket AM2.
Ad 4. Tohle se týká převážně starších revizí procesorů, právě verze pro AM2 by s tím obecně problémy mít neměly. Jinak výraz "problémy" neznamená, že by to nefungovalo, ale že paměti běží na nižší frekvenci, než by mohly samostatně.
Takže já bych naopak upřednostnil AM2.