Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
…tak miluju programatory HW pro ktere je nejvissi jazyk C…Ti jsou nejlepší. Pochopíš, až narazíš na chytráky, kteří ke zjištění množství inkoustu v tiskárně potřebují ~100MB paměti (samozřejmě kvůli JVM)
Mozno by to chcelo spravit predvadzacku na pozicanom stroji a vycislit im usporene naklady.To ti odkejve a dál se nebude dít nic.
ionice -c3
tady u me dela zazraky.
Napadá mne trochu modernější varianta pro programátory používající maven:
Dobře placená práce v dobře situované firmě, která se hezky stará o své zaměstnance je dnes skvělá věc.Práce, která mne baví je ale ještě lepší - pokud mám na jídlo, nájem, internet :)
IMHO to takto chodí ve všech non-IT firmách.A jak to teprve chodí v takových IT korporacích :D:D
a nějaký ten Debian (co to vůbec je?) by byl ohrožením firemní bezpečnosti
Co RHEL nebo SLES, nebylo by to pro manažery stravitelnější?
vim ~/.emacs
Vlastní hardware v práciKedysi dávno som v práci chcel mať dual boot na Linux a aby sa mi to vošlo tak som si priniesol vlastný disk (tuším) 800MB (vravím, že to bolo dávno). Už neviem z akého dôvodu som ho raz niesol v ruke a vypadol mi na zem. Niečo v ňom hrklo a samozrejme už z neho nikto nič nedostane bez elektrónového mikroskopu. Ľúto mi je len jedného niekoľko kilobajtového súboru s nejakými osobnými textami. Odvtedy som si povedal, že vlastný HW do práce nenosím. Výnimku tvoria občas nejaké káble, konektory, inštalačné médiá, USB kľúč, ... P.S. Čínsku, kórejskú či tureckú lokalizáciu máme tiež. Dokonca myslím, že máme niečo malé aj Klingončine a Cockney English
Tiskni
Sdílej: