Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Ty zvážit můžu, taky jsem to i zkoušel, ale nic moc mi nevychází, těžko to dokážu porovnat. Klidně bych mohl porovnávat třeba podle toho, že Plzeň je odsud hodinu cesty, Brno skoro pět…To je ovšem velmi důležité kritérium! Teď si možná říkáš že jezdíš vlakem rád. Ale to tě přejde. Rozhodně pokud budeš jezdit do Brna 5-10 hodin.
produkty informatiků bývají křehké a náchylné k chybámStejně jako produkty fyziků, nebo matematiků, kteří se pokoušejí programovat
každej druhej člověk, kterýho potkám je informatik.Informatiků je jako s....., ale kvalitního softwaru nevidět
Vyber si školu podle hodnotících kritéri seřaď si je podle svých priorit a přiděl jim bodíky 0,1,2,3 podle toho co od studia čekáš (kromě úspěšného ukončení): a/ kde se ti bude líbit prostředí , b/ kde mají novou/opravenou menzu , c/ mají opravené/nové koleje ? e/ kde to vypadá, že mužeš mít kolej až do konce studia, f/ případně kde bydli nějací znamí kde budeš moct bydlet kdyby kolej nebyla - nepříjemný důvod ukončení studia. g/ děkanovi je 69 a tesi se na dalsich 10 let práce v úřadě ... h/ podmínky k započtům a ke zkouškám jsou na webu pro skoro všechny předměty a všechny semestry celého studia i/ na webu jsou i osnovy přednášek a cvičení (ne vždy se budeš moci výuky zúčasnit osobně..) j/ kde je rozumně sestavený rozvrh pro všechny ročniky -nekončí v pátek v 5 odpoledne ap. k/ kde máš nějakou šanci (rozuměj znamé), že dostaneš i brigádu aby sis mohl přivydělat při studiu (v prváku s tím ale moc nepočítej). l/ kde je nutná zkouška v 1. nebo 2. semestru, z předmětu vyžadujícím předchozí studium na sš a o který jsi dosud nezavadil, nebo jsi sním tvrdě bojoval - častý nepříjemný důvod ukončení studia m/ kde vypisují stipendia na která dosáhneš n/ kde dělají přidruženou práci, která by tě zajímala, (výzkum UI ap) ) o/ kde tvůj profil znalostí (ne předpochozího studia- ono to často není totéž) odpovídá požadovaným předpokladům - nepříjemný důvod ukončení studia p/ platí se za opravné zkoušky? - někdy to leze do peněz... q/ fungují na kolejích mobily? r/ po kolika se bydlí na koleji? s/ návštěvní režim kolejí - častý důvod ztráty ubytování
( další už tě určitě také napadají - vybavení, kluby, ... Pokud neumíš odpověď alespoň na dvě třetiny výše uvedených otázek u každé školy o které vážně uvažuješ - spíš kde máš přihlášku vzhledem ke kalendáři, tak jsi se výběru věnoval málo. Přeji šťastnou ruku při volbě Josef
Tiskni
Sdílej: