Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Potřebuju poradit, potřebuju odhad jak rychle se dá dostat z místa A do místa B, jak to udělat a jestli má vůbec cenu to zkoušet. Zadání:
Omlouvám se za plevelení blogů. Ale všichni mi zatím říkali, že to nestihnu Pro věrné čtenáře anketka uvnitř.
Tiskni
Sdílej:
... já to potřebuju udělat rychleTak utíkej ne? ;o)
I když je fakt, že o tělocviku jsme běhali tři v limitu patnáct minut, to by možná šloNo vidíš. A problém je vyřešen. Rád jsem pomohl ;o)
Jsem teď neměl chvíli co dělat, tak jsem toho využil a kouknul se, jak funguje vyhledávání cesty na mapy.cz. I když to je dělaný pro auta.Prosímvás, lidi, neřiďte se tím doslova a nekoumejte z toho jak dlouho bude trvat cesta! Jako orientační plánek je to super, ale to je asi tak vše. Vzdálenost možná odpovídá, ale doporučuji se tí moc neřídit. Mimo jiné, trasa začíná ne na nádraží, ale kousek od něj. Pro chodce to je několik minut, možná hodně minut pokud neví přesně kam a kudy jít, aby vlezl na most pro pěší (nepočítám se sebevrahy co se projdou po krajnici). Při jízdě autem od nádraží je ještě větší sranda, že je tam zákaz odbočení doleva. Celé nádraží se tak musí objet a přejet po viaduktu, zhruba 5 minut.
ze zkušenosti:
nejkratší trasa mezi dvěma místy vede po přímce...
nejdelší trasou je obvykle zkratka...
moc jsem neporadil, snad jsem aspoň pobavil
S jak velkými zavazadly? Tu půlhoďku cca bych viděl jako reálnou, během na Klatovskou, tramvaj na předposlední nebo poslední zastávku a klusem (pokud zrovna nepojede linka 30 autobusu) do školy. Čili tu stovku++ bych v nouzi za taxi dal.
V sobotu ráno na přijímačky? Nejrychlější mi to přijde přímo po Americký, spíš po levý straně, nemusíš pak k zastávce tramvaje čekat na přechodu, dá se přeletět silnici. Bacha u Bílýho slona (=za Mekáčem), občas na přechodu vybíraj policajti chodce, co jdou na červenou - spíš když jdeš od pomníku, z druhý strany, tak bejvaj blbě vidět. MHD ... to je lepší na ni (tramvaj) počkat nebo fakt taxík, na parkovišti u nídraží jich vždycky pár stojí.