abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:33 | Nová verze

    Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:33 | Komunita

    Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Komunita

    Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Zajímavý software

    Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    1.7. 18:22 | IT novinky

    V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    1.7. 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.7. 12:22 | IT novinky

    Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    1.7. 11:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (28%)
     (6%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 339 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Sodalite in America

    17.6.2006 06:11 | Přečteno: 1140× | Sodalite a spol.

    Tak jsem se tak nejak ocitnul v Americe. Na Aljasce. Jeste predtim jsem si zaridil krasnou stranku, na ktere jsem si chtel psat denicek. Hlavne pro Ty, kterym jsem slibil cerstve zpravy.

    Jenze. Kdyz jsem se objevil zde na miste, v Denali Parku, zjistil jsem, ze pocet pocitacu je tu uzkostne maly na tak velky pocet lidi, kteri tu jsou. V miste ubytovani jsou 3 strasne sunky, o ktere se deli snad 200 lidi. Povoleny limit je 15 minut. Na techto pocitacich je stary Explorer 5.0, jinak nic, a ten bohuzel nezvlada administracni rozhrani meho CMS (Etomite).

    Taky se mi nechce posilat pokazde nove soubory pres radkove ftp, protoze ftp klient samozrejme nainstalovany neni. Proto jsem se rozhodl, ze svuj blog tady na ABCLinuxu vyuziju k tomu, abych jim ty informace napsal sem.

    Dopredu upozornuju, ze se nebude jednat o zadne hluboke sociologicko-psychologicke analyzy, takze mate-li jiny nazor nebo zazitek, nekomentujte to, prosim. Diky.

           

    Hodnocení: 93 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    17.6.2006 12:12 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sodalite in America
    Na Aljašku, tam bych taky někdy chtěl jet. A taky do Káhiry, do Jeruzaléma, do Tibetu. A taky do Jižní Ameriky. Je spousta míst, které bych chtěl vidět. Snad se mi to někdy podaří.

    Přeju ti příjemný pobyt.
    17.6.2006 12:41 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sodalite in America
    Ak to pre Teba nebude prilis problem, hod (nalinkuj) sem obcas nejaku tu fotku
    Prajem prijemne chvile a malo medvedov ;-)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    17.6.2006 20:56 Billy The Pilgrim | skóre: 1 | blog: Swamp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sodalite in America
    Aha, jak koukam, tak je tu zase nekdo kdo prijel do McKinley Chalet, co? Ty kompy tam byly uz kdyz jsem tam byl ja ;o) Za nas jsme to resili wifi routerem co jsme tam napichli a pak vsichni lidi s notebookama najednou bydleli naproti Spruce (jidelne ;o).
    Uzij si Aljasku a pozdravuj, byly to zatim moje nejlepsi prazdniny... Doporucuju se vykaslat na prachy a zkusit co se da. Jestli chces, muzu napsat par tipu.
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.