Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tak jsem zahlédl zprávy na Nově. V jedné reportáži ukazovali, jaké dárky budou majitelé psů kupovat svým mazlíčkům. Oblečky, kočárky, kozačky a drahé šperky. Jeden majitel dokonce přiznal barvu a řekl cenu psích darů - v hodnotě asi 15000,- Kč. Zdá se mi to marnotratné a zbytečné.
Tak jsem se dneska zastavil na úřadě, abych si požádal o výpis z rejstříku trestů. To zase bylo něco. Navíc jsem získal dojem, že státní správa je počítačem a internetem nezasažený moloch, takže debaty na téma "Jaký OS ve státní správě" jsou mírně mimo.
Dneska jsem poprvé shlédl celý díl VyVolených a nestačil jsem se divit. To že jistý Zvěřina (nomen omen) se chová dost nevybíravě už mi pár lidí řeklo. Nicméně dneska jsem to viděl na vlastní oči.
Pak rozhovor s jeho matkou, která proboha snad věří tomu, že to synáček tak geniálně hraje, aby pobavil krvechtivé diváky. Chudák paní. Osobně si myslím, že to moc nehrál.
Nemůžu posoudit, jestli je falešný, ale rozhodně to je sprostý hulvát. Fuj!!!
Tak jsem se ulkidnil a může přijít otázka: Co si myslíte Vy? Hrál to nebo ne?
Tak rád bych někdy poradil těm, kteří to potřebují a tak vložil do Linuxové komunity taky nějakou trošku na semletí. Jenže když najdu dotaz, na který odpověď znám 100%, vždycky zjistím, že už někdo fundovaně odpověděl. Ach jo.
Jak je možné, že mi opět přišla faktura za něco, co jsem vůbec nepoužíval?
Někdy v listopadu jsem se rozhodl, že si pořídím domů nějaký ten rychlejší internet, pač modem už mě neuspokojoval. Zalíbila se mi myšlenka CDMA od Eurotelu. Bohužel jsem si nic nezjistil na internetu, takže mě potkala téměř noční můra, která navíc stále trvá.