HollowByte je zranitelnost typu Denial of Service (DoS) v kryptografické knihovně OpenSSL. Útočník může odesíláním škodlivého payloadu o velikosti pouhých 11 bajtů zaplnit paměť serveru. OpenSSL před ověřením dat vyhradí nepřiměřený blok paměti (až 131 KB). Server pak čeká na data, která nepřišla. Zranitelnost je opravena ve verzích OpenSSL 4.0.1, 3.6.3, 3.5.7, 3.4.6 a 3.0.21.
Ve španělské A Coruñě probíhá GUADEC 2026, tj. letošní konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí GNOME. Videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Společnost Collabora ve spolupráci s Valve vyvíjí Holo Core, tj. port Arch Linuxu pro ARM64 procesory (AArch64), který bude pohánět VR headset Steam Frame. Pro testování Arch Linuxu pro AArch64 jsou k dispozici binární balíčky, zdrojové kódy i kontejner pro Docker nebo Podman.
Mikroprocesor Zilog Z80 byl oficiálně uveden na trh před 50 lety, tj. v červenci 1976. Výroba mikroprocesoru skončila v roce 2024.
Výzkumníci ze společnosti ESET objevili 11 zapomenutých UEFI shim zavaděčů, které byly podepsány společností Microsoft, a které umožňují útočníkům obejít ochranu UEFI Secure Boot na většině zařízení. Microsoft je zneplatnil (přidal jejich hash do databáze dbx) v rámci aktualizace Patch Tuesday dne 9. června 2026. Uživatelé Linuxu mohou databází aktualizovat pomocí LVFS. Ověřit zneplatnění zavaděčů lze pomocí skriptu uefi-dbx-audit. Jedná se o CVE-2026-8863 a CVE-2026-10797.
pico-usb-wifi je open source firmware pro Raspberry Pi Pico W, který jej promění v USB Wi-Fi adaptér. Po připojení k počítači se objeví jako zařízení USB CDC-NCM.
Americká společnost Google ze skupiny Alphabet bude muset podle nových požadavků Evropské unie umožnit společnosti OpenAI i dalším konkurentům v oblasti umělé inteligence (AI) a internetových vyhledávačů přístup ke svým službám. Ve svém rozhodnutí o tom včera informovala Evropská komise (EK). Opatření má zajistit dodržování pravidel, jejichž cílem je omezit v EU tržní sílu velkých technologických firem. Google s tím nesouhlasí.
… více »Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 150. Aktuální verze Firefoxu je 152. V březnu bylo oznámeno, že od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. To by znamenalo, že Chrome v číslování verzí Firefox brzy přeskočí. Vývojáři Firefoxu proto také od září přecházejí na dvoutýdenní cyklus vydávání verzí. :-)
Microsoft Comic Chat (Wikipedie), tj. grafický IRC klient z devadesátek, který převáděl konverzace na IRC do podoby komiksových panelů, a který zpopularizoval font Comic Sans, je dnešním dnem open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Byla vydána (𝕏) nová verze 26.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.7 je Xenial Xenops. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Volek byl kdysi nějaký zpěvák.Tos přehnal ne? Nazvat průkopníka rokenrolu ve zdejší kotlině "nějakým" zpěvákem..
Mi je to úplně putna, já su z Brna.Mně taky, já jsem Slezan.
tudíž se ti příklad logicky rozpadáPříklad na tom slově nestojí, tudíž s ním ani nepadá.
i kdyby nám říkali třeba Hollowers, tak coTak nic, byli bysme pořád Češi. A možná bysme chtěli, aby nám tak ostatní říkali. Bingo.
Dluží Vám? Dostaneme to z něho!Jako by snad ženy nebyly schopné se zadlužit a následně nesplácet.
, ale ženy v dolech fárat nesmějí (viz Konvence č. 45 z roku 1935 o zákazu práce žen v dolech).
Já měl jsem dívku havířku, jež stála mi co modelTakže na tom něco bude :)
já maloval ji na šířku, já maloval ji podél…
Karel Kryl
MOTYČKA: Mluvíte o Helmuthovi teď? JENNY: Ne, je to Květa Hošek. MOTYČKA: Snad Hošková, ne? JENNY: My sufražetky neuznáváme žádné -ová. Já například jsem Jenny Suk.
Co pride dal? Zavedou skolni uniformy? Ucitele budou mit pravo nosit sluzebni zbran? Bude poviny modleni? Uz se nemuzu dockat
U našich byla na návštěvě jedna hostka. Po běžném ženském rozhovoru se začalo mluvit i o internetu. Tak jsem se hned přidal a zavedl řeč na Linux.
HOSTKA totiž tvrdila, že mají pořád nějaké potíže s okny. Prostě, všude je plno internetových hrozeb. Okamžitě jsem doporučil instalaci jedné uživatelsky přívětivé distribuce, která startuje pouhých 15 sekund . Přitom přišla řeč i na to, jestli slovo LINUXAČKA je správně. Linuxačka se mi líbí. Ale prý to asi není správně.
Nakonec jsme se neshodli, jak se to má říkat. A začalo se zase mluvit o rodinných zaležitostech. Jak dcera té hostky byla s děckem u PEDIATRY. To slovo pediatra mě fakt dostalo. Zeptal jsem se hostky, jestli správně parkuje s autem, protože parkování tady pravidelně kontrolují dvě STRÁŽNICE MP, které vždycky odpoledne přijedou z té jejich strážnice.
A taky jsem se zeptal, jestli její dcera s dítětem půjdou na vítání malých občanů a občanek, totiž občánků a ...občániček nebo občáneček ?
Prý je potřeba si na tu hostku, pediatru a strážnice zvyknout. A taky se nemá říkat zbabělost (od slova baba), protože muži nejsou všichni odvážní a ženy nejsou všechny zbabělé. Jo. A musím jít k chirurgyni s tou mojí dlouhodobě nemocnou rukou.
Tiskni
Sdílej: