Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Smazáno
Tiskni
Sdílej:
The library used 2.8 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.6), and your program used 2.8 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.4,compatible with 2.6)Tento blog bych používal jako výrazné varování pro nešťastníky, kteří hodlají používat wxWidgets. Prosím nedělejte to! Malá nápověda: Installers/Linux/The problem. Jenom asi zapomněli dodat, že wxWidgets jsou ABI nekompatibilní prakticky pořád. Slušné knihovny zachovávají (nebo se o to alepsoň snaží) ABI v rámci major verze. U wxWidgets se binární kompatibilita sype už v závislosti na volbách při překladu. Takže stačí, aby byl program přeložen oproti wx se zapnutou zpětnou kompatibilitou pro 2.6 a 2.4, kdežto systémová knihovna má kompatibilitu pouze pro 2.6 a už to nefunguje. Vůbec nemluvím o tom, jaký je nesmysl něco takového povolovat, protože tohle má autor knihovny dodržovat sám o sobě. A to i přesto, že to není v případě C++ jednoduché, tak konkurence na to dbá. Oprava není jednoduchá, protože rekompilace wxWdigets znamená přeložit a updatnout všechny programy na něm založené a ani tak není zaručena, že se pak neobjeví nešťastník s
compatible with 2.6
, který bude křičet, že mu to nefunguje.
Pro autora blogu - protože jsi vynechal naprosto všechny informace, které by nám mohli pomoci s řešením, můžu ti akorát poradit - podívej se po binárce tvého software, která obsahuje wx už přímo v sobě (nápověda - bude to ten větší tarball).
Problém je obecný, ale ty potřebuješ konkrétní řešení.
Uvádíš jako příklad, že to dělá i FileZilla. Ta ale většinou je v balíčcích distribucí. Takže by stačilo to nahlásit jako chybu v distribuci, případně si balíček sám znovu složit. Ty máš ale problém s Front Panelem, který máš z jiného zdroje, protože v repozitáři není. Proto po tobě všichni chtějí, abys uvedl konkrétní údaje tvého problému.
Zkus pro začátek prozradit kterou a v jaké verzi. V takovýchto případech těžko radí obecně.
Jenomže stejná chybová hlášení najdeme nejen pro Ubuntu a FrontPanel, ale i pro jiné případy (PlayOnLinux, Scorched3d, Filezilla, eXtreme Burner, Olex2...) a různé distribuce (Fedora, Mandriva, Debian, Suse...)
Tyto "programy" vesměs nejsou v repozitářích Ubuntu. Dají se stáhnout na internetu
v balikoch co si stiahol su asi nastavene zle zavislostiAsi ne, Time.
Jak píšu v blogu, jde o FrontPanel, PlayOnLinux, Scorched3d, Filezillu, eXtreme Burner, Olex2.Viz poslední věta v komentáři 10 - hledej binárky se staticky slinkovaným wxWidgets.
Před nějakou dobou jsem si nainstaloval místo oken jednu distribuci. Hry na PC skoro vůbec nehraju a s ostatními záležitosmi nebude problém. Ó, jak jsem se mýlil !
Některé programy, které asi mají něco společného s Pythonem, prostě nejdou používat. Při instalaci žádné chybové hlášení. Všechno OK, ale nedají se spustit. Když chcete program spustit, vybafne následující hláška:
Takže jsem to hlášení zkopíroval:
Mismatch between the program and library build versions detected. The library used 2.8 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.6), and your program used 2.8 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.4,compatible with 2.6)
a začal googlovat.
Googlování chybové hlášky našlo odkazy, jako např. tento. Někdo tam svádí problém na chybu v distribuci Ubuntu.
Jenomže stejná chybová hlášení najdeme nejen pro Ubuntu a FrontPanel, ale i pro jiné případy (PlayOnLinux, Scorched3d, Filezilla, eXtreme Burner, Olex2...) a různé distribuce (Fedora, Mandriva, Debian, Suse...)
Tady se někdo v krásném zápisu zmiňuje o tom chybovém hlášení, Linuxu a noční můře.
Zbytečné googlování. Nevyznám se v žádných chybových hlášeních, bugzilách apod. Nestuduju ani Linux, ani Python, ale úplně jiný obor. Linuxovou distribuci mám na běžné používání.
Prostě, nepochopil jsem z toho, jestli jsou špatně udělané ty programy, nebo jestli je chyba v nějakých knihovnách nebo co má člověk vlastně dělat.
Okenní verze softwaru, o kterém je řeč, pokud jsem měl možnost je vyzkoušet, tak v oknech fungovaly. V mém okolí slyším jenom, že se mám vrátit k oknům, což fakt nechci.