Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Smazáno
Tiskni
Sdílej:
The library used 2.8 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.6), and your program used 2.8 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.4,compatible with 2.6)Tento blog bych používal jako výrazné varování pro nešťastníky, kteří hodlají používat wxWidgets. Prosím nedělejte to! Malá nápověda: Installers/Linux/The problem. Jenom asi zapomněli dodat, že wxWidgets jsou ABI nekompatibilní prakticky pořád. Slušné knihovny zachovávají (nebo se o to alepsoň snaží) ABI v rámci major verze. U wxWidgets se binární kompatibilita sype už v závislosti na volbách při překladu. Takže stačí, aby byl program přeložen oproti wx se zapnutou zpětnou kompatibilitou pro 2.6 a 2.4, kdežto systémová knihovna má kompatibilitu pouze pro 2.6 a už to nefunguje. Vůbec nemluvím o tom, jaký je nesmysl něco takového povolovat, protože tohle má autor knihovny dodržovat sám o sobě. A to i přesto, že to není v případě C++ jednoduché, tak konkurence na to dbá. Oprava není jednoduchá, protože rekompilace wxWdigets znamená přeložit a updatnout všechny programy na něm založené a ani tak není zaručena, že se pak neobjeví nešťastník s
compatible with 2.6
, který bude křičet, že mu to nefunguje.
Pro autora blogu - protože jsi vynechal naprosto všechny informace, které by nám mohli pomoci s řešením, můžu ti akorát poradit - podívej se po binárce tvého software, která obsahuje wx už přímo v sobě (nápověda - bude to ten větší tarball).
Problém je obecný, ale ty potřebuješ konkrétní řešení.
Uvádíš jako příklad, že to dělá i FileZilla. Ta ale většinou je v balíčcích distribucí. Takže by stačilo to nahlásit jako chybu v distribuci, případně si balíček sám znovu složit. Ty máš ale problém s Front Panelem, který máš z jiného zdroje, protože v repozitáři není. Proto po tobě všichni chtějí, abys uvedl konkrétní údaje tvého problému.
Zkus pro začátek prozradit kterou a v jaké verzi. V takovýchto případech těžko radí obecně.
Jenomže stejná chybová hlášení najdeme nejen pro Ubuntu a FrontPanel, ale i pro jiné případy (PlayOnLinux, Scorched3d, Filezilla, eXtreme Burner, Olex2...) a různé distribuce (Fedora, Mandriva, Debian, Suse...)
Tyto "programy" vesměs nejsou v repozitářích Ubuntu. Dají se stáhnout na internetu
v balikoch co si stiahol su asi nastavene zle zavislostiAsi ne, Time.
Jak píšu v blogu, jde o FrontPanel, PlayOnLinux, Scorched3d, Filezillu, eXtreme Burner, Olex2.Viz poslední věta v komentáři 10 - hledej binárky se staticky slinkovaným wxWidgets.
Před nějakou dobou jsem si nainstaloval místo oken jednu distribuci. Hry na PC skoro vůbec nehraju a s ostatními záležitosmi nebude problém. Ó, jak jsem se mýlil !
Některé programy, které asi mají něco společného s Pythonem, prostě nejdou používat. Při instalaci žádné chybové hlášení. Všechno OK, ale nedají se spustit. Když chcete program spustit, vybafne následující hláška:
Takže jsem to hlášení zkopíroval:
Mismatch between the program and library build versions detected. The library used 2.8 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.6), and your program used 2.8 (no debug,Unicode,compiler with C++ ABI 1002,wx containers,compatible with 2.4,compatible with 2.6)
a začal googlovat.
Googlování chybové hlášky našlo odkazy, jako např. tento. Někdo tam svádí problém na chybu v distribuci Ubuntu.
Jenomže stejná chybová hlášení najdeme nejen pro Ubuntu a FrontPanel, ale i pro jiné případy (PlayOnLinux, Scorched3d, Filezilla, eXtreme Burner, Olex2...) a různé distribuce (Fedora, Mandriva, Debian, Suse...)
Tady se někdo v krásném zápisu zmiňuje o tom chybovém hlášení, Linuxu a noční můře.
Zbytečné googlování. Nevyznám se v žádných chybových hlášeních, bugzilách apod. Nestuduju ani Linux, ani Python, ale úplně jiný obor. Linuxovou distribuci mám na běžné používání.
Prostě, nepochopil jsem z toho, jestli jsou špatně udělané ty programy, nebo jestli je chyba v nějakých knihovnách nebo co má člověk vlastně dělat.
Okenní verze softwaru, o kterém je řeč, pokud jsem měl možnost je vyzkoušet, tak v oknech fungovaly. V mém okolí slyším jenom, že se mám vrátit k oknům, což fakt nechci.