Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pár dní zpátky jsem řešil, jak bych mohl přesměrovat vstup z mikrofónu na výstup do bedniček. Gnome volume control je bohužel velmi omezený a tak jsem začal hledat na googlu.
Během chvíle jsem narazil na pactl, kde pomoci loadnutí modulu (pactl load-module module-loopback latency_msec=1) bylo výsledku dosaženo, bohužel se ve výstupu projevovaly ruchy, pravděpodobně z ostatních vstupů (line-in, secondary microphone,..) a toto řešení nepřipadalo v úvahu, ač věřím, že v některých případech může být vhodné.
Zabrousil jsem více do hloubky a nalezl jsem přidružený program pacat, pomoci nějž jde jednoduše přesměrovávat vstupy. Konečné řešení vypadá takto (pacat -r --latency-msec=1 -d alsa_input.usb-Samson_Technologies_Samson_C03U-00-C03U.analog-stereo | pacat -p --latency-msec=1 -d alsa_output.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo).
Pro zjištění typu zvukového zařízení lze jednoduše použít (pactl list |grep input && pactl list |grep output).
Avšak stále se potýkám s tím, že po 10minutách se zvuk posune o zlomky sekundy a je opožděn, zatím jsem na důvod problému nenarazil a nevím jestli se to netýká jen mé konfigurace systému a hardware počítače.
Tento blog je jen pro nastínění a jednotlivé parametry pokud potřebujete musíte nalézt sami, zmínku o těchto programech jsem zde nenašel a usoudil jsem, že by bylo vhodné to tu nastínit. Tímto přeji pěkný večer, Indiánský lotr
Tiskni
Sdílej:
Aha, já zapomněl, ono to je to úžasné Pulseaudio....Prečítal si si ten komentár? Jasne je tam popísané čo PA rieši, alsamixer samozrejme popri ňom funguje rovnako.
#!/bin/bash VOLUME=`pacmd dump | grep set-sink-volume | tail -1 | awk '{ print $3 }' | hex2dec` LOUDER=`echo $VOLUME*1.1 | bc | dec2hex` pacmd set-sink-volume 0 $LOUDER
Pro většinu lidí bude mnohem jednodušší použít jack (případně i GUI qjackctl)
jackd &
jack_connect system:capture_1 system:playback_1
jack_connect system:capture_1 system:playback_2
kde playback_1 je levý stereo kanál a playback_2 pravý