Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V druhé části našeho příběhu o strýčku Mrkvákovi se podíváme na to jak to celé skončilo, ale i na to jak to je s tou Českou Poštou.
Vítejte u dalšího dílu našeho seriálu Hackujeme.... Dnes se podíváme na to jak je možné se u T-Mobile předplacených tarifů připojovat zadarmo. Akorát nevím, jestli je to bug nebo feature.
Jelikož se tak trochu zajímám o letadélka, letadélka létají na elektřinu a ta elektřina se musí někde vzít, pořídil jsem si "pořádnou" nabíječku. "Pořádnou" mám v uvozovkách protože to je levná čínská Turnigy Accucel6 za 20 dolarů, ale pořád to je lepší než cokoliv jiného co mám doma. Na boku má třípinový konektor na teplotní sondu, který ale zároveň může fungovat jako výstup. Dřív se dodávala přímo s USB<->sériovým převodníkem, ale pak číňani přestali ten převodník osazovat. Challenge máme a jdeme na věc.