Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak nějak si uvědomuju že jsem sem toho moc poslední dobou nenapsal ale zkusím to napravit. A slibuju že alespoň v některých věcech se tenhle zápisek bude týkat i Linuxu.
Aneb jaký byl BenQ Grunex Challenge 2012 z pohledu netadmina (a nakonec i trochu elektrikáře) :)
Milé děti, dnes si povíme pohádku o tom, kterak se stát dlužníkem snadno a rychle. Jedno slunečné zimní úterý, 17.1. našel strýček Mrkvák ve schránce dopis od jeho Zdravotní pojišťovny (dále ZP), který začínal nějak takto:
Tak, je za mnou (a kolegou úspěšně další semestr na ČVUT FEL, Softwrové technologie, obor Softwarové inženýrství. Asi to bude dost podobné loňským zkušenostem kolegy Saljacka, ale snad to nebude úplná kopie.
From: Gwendolyn Albert <gwendolyn.albert@gmail.com> To: liberationtech@lists.stanford.edu Date: Sun, 29 Jan 2012 14:03:46 -0800 Subject: [liberationtech] Prague-based ROMEA website needs security assistance
"V době krize považujeme zvyšování daní za škodlivé." - Miroslav Kalousek, 13.5.2010.
Tento zápisek je psán ve stavu nasranosti, proto prosím omluvte zhoršenou kvalitu. Tento zápisek se ani netýká Linuxu, počítačů ani ničeho souvisejícího. Jako každý rok se i tady v okolí jede rychlostní zkouška Rallye Bohemia. A jako každý rok to přináší spoustu omezení a naopak minimum výhod pro obyvatele přilehlých obcí.
56 deníků z 45 zemí zveřejní v pondělí tentýž redakční komentář, požadující tvrdý zásah proti vlastizrádcům v čele s Miladou Horákovou globálnímu oteplování! Tedy alespoň o tom informují Britské listy
Mnoho z nás se bojí chvíle, kdy vám kriminálka zabuší na dveře. Ať už proto, že na disku máte gigabajty warezu, nabourali jste se na servery NBÚ, nebo provádíte protivládní činnost. V takové chvíli se vám bude hodit mít možnost rychle a účině se zbavit dat na disku.
Zdravím. Především bych se chtěl omluvit za nelinuxové téma zápisku, příští už bude určitě zase o Linuxu. Ale k tématu. Blíží se čas podávání přihlášek na VŠ a s tím přicházející Pokud je tu někdo, kdo má jakékoliv zkušenosti s informatikou na matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze, a je ochoten se o ně v diskuzi podělit, byl bych moc rád.
Bylo mrazivé odpoledne 21. prosince 2012. I přes to, že bylo 10 stupňů pod nulou se na Václavském náměstí tísnily tisíce lidí. Pod sochou svatého Václava se tyčilo nad hlavy diváků improvizované pódium, na kopí svatého Václava místo korouhve slavnostně vlála americká vlajka a nad ní visel na šířku celého náměstí transparent s textem „Vstříc světlým zítřkům s americkým radarem“.
Tenhle skvost jsem nedávno našel ležet ve škole na chodbě. Při pročítání jsem se rozhodl, že o tohle se prostě musím podělit. Tak to tady máte a nekamenujte mě. (Otázka: odpověď, vše je do písmene přepsáno)
Každý geek by měl jedny mít. A pro ty, kteří opovrhují koupenými nebo jen nemají dost peněz je určen následující návod.
Tenhle dotaz sem vůbec, ale vůbec nepatří, ale potřebuji nutně pomoct, nevím koho se zeptat. Studuji nejmenované severočeské víceleté gymnázium a zbývá mi rok do maturity (septima). Letos jsmě měli jako volitelný předmět informatiku, ale na příští rok nebude dostatek zájemců, takže se neotevře. Co s tím?
Vzpomněl jsem si na jednu starší hru, která mě kdysi strašně bavila a přepadla mě nepřekonatelná chuť si ji znovu zahrát. Ale zapomněl jsem název :( Poradíte?
Není to tak dlouho, co jsem tady objevil odkaz na výborný projekt - Phun. Nedávno vyšla verze 3.5, která umožňuje používání vlastních lokalizací. Neváhal jsem a vytvořil jsem amatérský překlad. Zájemci si ho mohou stáhnout zde. Bohužel, aplikace podporuje zatím pouze ISO-8859-1, takže se jedná o verzi bez diakritky.