Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Nejak jsem z textu nepochopil, jak zmineny program pomuze pri usporadavani sbirky ebooku.
No jelikoz to u me a pocitam, ze i u vetsiny lidi, funguje tak, ze nasyslim hafo knih a pak v tom maglajzu nemuzu nic najit. Vyhody jsou pro me nasledujici:
1. Postupne pridavani knih (vetsinou to delam tak, ze pridavam ty co jsem precetl nebo ctu) eliminuje to kvantum knih
2. Unifikovane nazvy, struktura ....
3. Rychlost prohledavani - idealne bych to chtel mit spojene s nejakym hledatkem typu beagle na cemz zatim jeste pracuji
mam takovy problem s: http://alivebutsleepy.srnet.cz/ceske-datove-zdroje-pro-tellico/
Skripty nefunguji.
Tellico 1.3.5
Ubuntu 9.04
CPAN moduly jsem nainstaloval z repozitaru ubuntu
Cely postup je v pohode, ale zaseknu se na poslednim bode "zaskrtnout ISBN" zaskrtnout jde, dokonce se to v konfiguracnim souboru projevi, ale po kliknuti na Ok se zmeny zrusi.
Zkousel jsem nastavit soubor jen pro cteni a pri vyhledavani jsem dostal tuto chybu:
ged@ged-laptop:~$ tellico
v4l: open /dev/video0: No such file or directory
QString::arg(): Argument missing: , "9788090394438"
---------------------------------
[Data Source 1]
ArgumentKeys=3
Arguments=
CollectionType=2
DeleteOnRemove=false
ExecPath[$e]=$HOME/data/download/ tellico_kosmas.pl
FormatType=0
Name=kosmas
Type=5
UpdateOverwrite=false
-----------------------
v4l: open /dev/video0: No such file or directory
Moc nechápu, proč program při otevírání okna pro vyhledávání sahá na moji webkameru.
Tak to jsem klidnější, už jsem myslel, že mne chce autor programu šmírovat.
Ale stejně radši při otvírání toho okna dávám před webkameru prst
BTW: nevíte někdo, jak funguje ta dioda u wamery, která upozorňuje na její používání? Jestli je to HW záležitost nebo se dá ovlivnit softwarově (tzn. šlo by snímat i bez rozsvícené diody)? Asi to bude závislé na konkrétní implementaci. Ale přijde mi, že ta moje se rozsvítí, kdykoli na to webkameru nějaký program sáhne (tzn. je řízená hardwarově).
[Data Source 10] ArgumentKeys=3 Arguments=%1 CollectionType=2 DeleteOnRemove=false ExecPath[$e]=$HOME/.tellico/data_sources/tellico_kosmas.pl FormatType=0 Name=kosmas Type=5 UpdateArgs=%{isbn} UpdateOverwrite=falseZměnit by mělo být akorát potřeba [Data Source 10] a ExecPath.
Opravdu pěkná aplikace, díky za tip.
To znám až moc dobře
Tiskni
Sdílej: