Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Nejak jsem z textu nepochopil, jak zmineny program pomuze pri usporadavani sbirky ebooku.
No jelikoz to u me a pocitam, ze i u vetsiny lidi, funguje tak, ze nasyslim hafo knih a pak v tom maglajzu nemuzu nic najit. Vyhody jsou pro me nasledujici:
1. Postupne pridavani knih (vetsinou to delam tak, ze pridavam ty co jsem precetl nebo ctu) eliminuje to kvantum knih
2. Unifikovane nazvy, struktura ....
3. Rychlost prohledavani - idealne bych to chtel mit spojene s nejakym hledatkem typu beagle na cemz zatim jeste pracuji
mam takovy problem s: http://alivebutsleepy.srnet.cz/ceske-datove-zdroje-pro-tellico/
Skripty nefunguji.
Tellico 1.3.5
Ubuntu 9.04
CPAN moduly jsem nainstaloval z repozitaru ubuntu
Cely postup je v pohode, ale zaseknu se na poslednim bode "zaskrtnout ISBN" zaskrtnout jde, dokonce se to v konfiguracnim souboru projevi, ale po kliknuti na Ok se zmeny zrusi.
Zkousel jsem nastavit soubor jen pro cteni a pri vyhledavani jsem dostal tuto chybu:
ged@ged-laptop:~$ tellico
v4l: open /dev/video0: No such file or directory
QString::arg(): Argument missing: , "9788090394438"
---------------------------------
[Data Source 1]
ArgumentKeys=3
Arguments=
CollectionType=2
DeleteOnRemove=false
ExecPath[$e]=$HOME/data/download/ tellico_kosmas.pl
FormatType=0
Name=kosmas
Type=5
UpdateOverwrite=false
-----------------------
v4l: open /dev/video0: No such file or directory
Moc nechápu, proč program při otevírání okna pro vyhledávání sahá na moji webkameru.
Tak to jsem klidnější, už jsem myslel, že mne chce autor programu šmírovat.
Ale stejně radši při otvírání toho okna dávám před webkameru prst
BTW: nevíte někdo, jak funguje ta dioda u wamery, která upozorňuje na její používání? Jestli je to HW záležitost nebo se dá ovlivnit softwarově (tzn. šlo by snímat i bez rozsvícené diody)? Asi to bude závislé na konkrétní implementaci. Ale přijde mi, že ta moje se rozsvítí, kdykoli na to webkameru nějaký program sáhne (tzn. je řízená hardwarově).
[Data Source 10] ArgumentKeys=3 Arguments=%1 CollectionType=2 DeleteOnRemove=false ExecPath[$e]=$HOME/.tellico/data_sources/tellico_kosmas.pl FormatType=0 Name=kosmas Type=5 UpdateArgs=%{isbn} UpdateOverwrite=falseZměnit by mělo být akorát potřeba [Data Source 10] a ExecPath.
Opravdu pěkná aplikace, díky za tip.
To znám až moc dobře
Tiskni
Sdílej: