Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Zdravim
Zatim jsem zde nikde nevidel jasny, kompletni, uplny a overeny seznam zdroju balicku pro OpenSUSE 10, takze tady je:
CD1-CD5 (pokud jste lini to tahat ze supliku)
ftp.fi.muni.cz
pub/linux/opensuse/distribution/SL-10.0-OSS/inst-source
Java (JRE i ruzne java programy) - to uz na CD neni
ftp.fi.muni.cz
pub/linux/opensuse/distribution/SL-10.0-OSS/inst-source-java
Non-GPL (real, opera, flash, ..)
ftp.fi.muni.cz
pub/linux/suse/i386/10.0/SUSE-Linux10.0-GM-Extra
Ovladac pro nvidii se mi nabidl uz pri instalaci z predvybraneho mirroru pro updaty (uni-mannheim.de). Ovsem zlobi, 10 sec po startu X se to cele sekne, s "nv" to nedela, ale zase nejede akcelerace...
Presne tak jak je to zde psane ve dvou radkach to zapiste do dialogu v yastu. Pozor, stahovani databaze CD1-CD5 trva na megabitu cca pul hodiny.
http://www.susewiki.org/index.php?title=Finding_RPMs#YaST_SourcesZdenek
Kopiruji jen zapis Ondry Prokopa z diskuze, kam samozrejme nepatri.
-------------------------
Tomáš Přibyl se opet vyznamenal
viz
http://sweb.cz/samba/C1.pdf
http://sweb.cz/samba/C2.pdf
Ja snad ten Linux ze serveru vymazu a nahradim ho Windowsama :-)
Viz blog: http://www.abclinuxu.cz/blog/uz_mam_taky_blog/2005/9/27/103026
PS:Nepouzivam blog, takze jsem to musel napsat jako dotaz.
Zdravim
Mám dilema, budu instaloavt jeden počítač pro Linuxu neznalé uživatele a vůbec, potřeboval bych nějakou BFUnesoidní distribuci, což můj Salckware jaksi nesplňuje.
Nevím zda si mám stáhnout OpenSuse nebo počkat na mandrivu 2006, budu ji mít v krabici. Vím, že mandriva zatím vyšla jen tak napůl, takže recenzí moc není, ale zajímal by mě názor pléna. Která distribuce bude lepší vzhledem k BFU? Která bude méně bugovitá? Která obsahuje všechen potřebný software?
Nějaký názor?
Zdeněk
Zdravim
Strávil jsem pár dní (né v kuse kóďěním a výsledkem budiž NetCount 0.2.
Zdravim
Při googlování čehosi jsme objevil zajímavý fakt. V mém počítači probíhí 7200 revolucí za minutu. A Co teprve server, tam probíhá celkem 15400 revolucí za minutu. Uff, člověk se diví so se děje na blízkém východě a přitom neví, jestli má zrovna v počítači demokracii nebo nějakou krutovládu.
Další oblíbená filmová věta:
Chcete vědět víc? Čtěte web jednoho ze sponzorů právě proběhnuvšího OpenWeekendu: http://www.visual.cz/index.php?site=detail&table=clanky&id=127 a najděte si zkratku RPM.
P.S.: Bug nahlášen.
Zdenek
Zdravim
Hledal jsem pro svoji síť nějaký vhodný soft, který by na iGW vytvářel statistiky přenesených dat z/do internetu. Našel jsem jich kupu, ostatně jsem o tom diskutoval i v nějaké starší diskuzi, stačí hledat, ale žádný nesplnil moje přání. Podmínky jsou : měrení pro den/týden/měsic/rok a pro tyto uvedená období i grafy. Dále nějaké lehké a nenáročné rozhraní psané nejlépe v PHP. Na principu měřeni dat mi nesejde, ale i přes odpor některých lidí na měření pomocí iptables nevidím nic strašného.
Zdravim
V úzké souvislosti s předchozím zápisem zakládám tuto diskuzi na téma výběru té správné strany.
Podívám li se na parlamentní strany tak vidím: ČSSD, KSČM, ODS, KDU-ČSL, US-DEU. První tři jsou pro mě nevolitenlé. Modré, rudé nebo červené zlo jedno jest. Zbývající dvě jsou IMHO bezpáteřní a nevýrazné. Přitom schopní lidé by se tam našli. Takže tady taky nic.
Zdravim
Slyšel jsem včera ve střepinách ty paroubkovy žvásty a je mi z toho blivno. Komunistickou éru si živě už nepamatuju, v 89 mi bylo 6 let, ale vcelku se o naši minulost zajímám (perlička: mám brežněvův projev na dvou LP deskách), takže vím, že to co soudruh paroubek vykládal bylo rudý jak komunistická krev. Nechápu, kde se to v něm vzalo, věděl jsme že je magor, ale že by až takovej? Veřejně oznámil, že hodlaj spolupracovat s komunisty ve vládě (nebo s marťany...).