Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Jsem si skoro jistý, že s financemi se nakládá jako za komunistů. Na IT musíte utratit přesně 2 miliony korun, kdyby jste náhodou chtěli někde ušetřit tak nedostanete nic.Rozpočty úřadů, stejně jako celý státní rozpočet (+ krajské, městské apod. rozpočty), se schvaluje vždy na 1 rok. Takže je skutečně určeno, že na daný účel (nákup IT, stavební práce atd.) se v tomto roce použije přesně x Kč. Víc se utratit nesmí (pokud by to náhodou nestačilo, použijí se rezervy, případně lze rozpočet změnit, ale to se používá spíš v obcích, státní rozpočet se mění tak maximálně při povodních). Nesmí se ale utratit ani méně - ne proto, že by to bylo zakázáno, ale proto, že příště by byl rozpočet zkrácen (když to stačilo předtím, musí i nadále). To vede k plýtvání. V prvních měsících se pro jistotu škudlí, když ale přijde prosinec, začne rozhazování. Takže se koupí třeba nové LCD monitory (co na tom, že ty "staré" se kupovaly před rokem - prodají se po 50 Kč/ks...). Výsledkem je obrovské plýtvání. Při současných rozpočtových pravidlech to ale jinak být bohužel nemůže.
Prodej starsi vypocetni techniky studentum ci ucitelum je take pravnicky orisekTo právě problém vůbec není, pokud se chce a umí. Problém je třeba to, že se s tím typická účetní vůbec nedokáže vyrovnat, neví co jak zaúčtovat, tak každému radši říká že to nejde. Někdy to totiž naopak tíhne k opačným extrémům - instituce se techniky nevýhodně (viz můj příspěvek) zbaví ve prospěch konkrétních lidí. Dělá se to třeba tak, že se věc "porouchá", sejde se škodní komise, ta odsouhlasí vyřazení a prodej "na součástky". Ta "porucha" je třeba vyndaná pojistka
Byvaly spoluzak mi vypravel jak jeho mama pracovala v bance a on tam do setrice "bezici text" dal text ze v bance je bomba. To by jste meli videt ten rachot.Tohle ale není sranda, za to se dá jít i bručet (šíření poplašné zprávy). Mezi podobné (ale neškodné) vtípky patří také šetřiče ve stylu BSOD, anebo nějaký jiný efekt "pádu Windows" (pro Linux potom podobně "kernel panic"
prompt Cannot load COMMAND - system halted clsPrvní příchozí uživatel automaticky bez dalšího mačkal "opičí trojhmat"
Tiskni
Sdílej: