Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Zdravim
Budu pět chválu na Konqueror, takže kdo nemá rád KDE ať to nečte.
Po zpravičce že vyšlo nové KDE jsem se rozhodl si ho nacpat do svého OpenSUSE 10. Vzal jsem tedy repozitar primo od SUSE a jal se upgradovat. S mym mizernsym internetem, jsem na 2.4 AP, tak proto, jsem yast musel nekolikrat vykillovat protoze stahovani chciplo, ale nakonec jsem to cele postahoval.
Nejprve ale maly bug v Kickeru: Mam pruhledny panel a tmave pozadi. Nove KDE umoznuje i pruhledne tlacitka spustenych programu v liste a tak jsem toho vyuzil. Jenze tmave pozadi a cerny font je skvela kombinace. Sice to umoznuje takovy zarici efekt, ten je sedivy, ale vlastne z tech pismenek vidim jen obrys. Nastavit barvulze, ale je to barva spolecna pro vsechny tlacitka, menu atd.. A mit v programech vsechny pismenka bila, to fakt ne..
A ted vylepseni v Konqueroru: Po stisku Ctrl se nad odkazy ukazou ctverecky s pismenkama. Jednim slovem skvely napad. Snad tomu jen jeste vychytat mouchy a budu si chrochtat blahem. Trosku hloupe je, ze to vezme asi jen 40 (pismena+cisla) odkazu vetsinou na zacatku stranky a zbytek tak nejak nahodne rozhazen po zbytku, cili na odkaz nekde v pulce nebo na konci se uz nedostalo... Nicmene je to skvele.
Dalsi vyborna vec je uz funguje horizontalni skrolovani pomoci 4-smeroveho tlacitka i touchpadu. Trikrat huraa.
Dalsi prima vec je ze kdyz napisu tady v tomhle editacnim okne odkaz, oznacim ho a kliknu nahore na spicate [p] tak to cast kodu vlozi pred a zbytek za oznaceny text. Driv to hodilo prazdnej kod na konec stranky.
Ale chybicka se vloudila. Kdyz tady necham vlozit [p][/p] tak se kurzor presune za prvni [p na strance. Nevim proc. Pritom kdyz vlozim [p][/p] doprostred textu tak to funguje presne jak bylo zamysleno.
To ze je layout abicka pri 1024x768 rozhozenej (tohle editacni okno vyjizdi doprava) snad ale neni chyba konqueroru.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
[Access Keys] Enabled=false