Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Zdravim
Budu pět chválu na Konqueror, takže kdo nemá rád KDE ať to nečte.
Po zpravičce že vyšlo nové KDE jsem se rozhodl si ho nacpat do svého OpenSUSE 10. Vzal jsem tedy repozitar primo od SUSE a jal se upgradovat. S mym mizernsym internetem, jsem na 2.4 AP, tak proto, jsem yast musel nekolikrat vykillovat protoze stahovani chciplo, ale nakonec jsem to cele postahoval.
Nejprve ale maly bug v Kickeru: Mam pruhledny panel a tmave pozadi. Nove KDE umoznuje i pruhledne tlacitka spustenych programu v liste a tak jsem toho vyuzil. Jenze tmave pozadi a cerny font je skvela kombinace. Sice to umoznuje takovy zarici efekt, ten je sedivy, ale vlastne z tech pismenek vidim jen obrys. Nastavit barvulze, ale je to barva spolecna pro vsechny tlacitka, menu atd.. A mit v programech vsechny pismenka bila, to fakt ne..
A ted vylepseni v Konqueroru: Po stisku Ctrl se nad odkazy ukazou ctverecky s pismenkama. Jednim slovem skvely napad. Snad tomu jen jeste vychytat mouchy a budu si chrochtat blahem. Trosku hloupe je, ze to vezme asi jen 40 (pismena+cisla) odkazu vetsinou na zacatku stranky a zbytek tak nejak nahodne rozhazen po zbytku, cili na odkaz nekde v pulce nebo na konci se uz nedostalo... Nicmene je to skvele.
Dalsi vyborna vec je uz funguje horizontalni skrolovani pomoci 4-smeroveho tlacitka i touchpadu. Trikrat huraa.
Dalsi prima vec je ze kdyz napisu tady v tomhle editacnim okne odkaz, oznacim ho a kliknu nahore na spicate [p] tak to cast kodu vlozi pred a zbytek za oznaceny text. Driv to hodilo prazdnej kod na konec stranky.
Ale chybicka se vloudila. Kdyz tady necham vlozit [p][/p] tak se kurzor presune za prvni [p na strance. Nevim proc. Pritom kdyz vlozim [p][/p] doprostred textu tak to funguje presne jak bylo zamysleno.
To ze je layout abicka pri 1024x768 rozhozenej (tohle editacni okno vyjizdi doprava) snad ale neni chyba konqueroru.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
[Access Keys] Enabled=false