Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Ale ani ta smlouva ti nebude garantovat, ze ten software ti neco nepodela, maximalne pak budes resit s RH, jak ten problem vyresit.Nebo ten problém vyřeší přímo oni. Záleží co si od nich koupím.
Rozdil bude v tom, ze tvoje data budou ukladany na lip vybavenej server (RAID, UPS, monitoring) a zalohovany...V tom takový rozdíl není, Seznam tohle taky dělá, i když je služba "zadarmo" protože mu jde o dobré jméno. Rozdíl u placené služby je hlavně ve vymahatelnosti, můžou tam být stanovené pokuty za nedostupnost nebo ztrátu dat. Placená služba může běžet klidně i v horším technickém zázemí, než má velký freemailový poskytovatel, ale bude zajištěná těmi sankcemi ve smlouvě.
Nikdy jsem nepochopil, jak nekdo muze mit firemni postu na freemailu.Já také ne, ale takových lidí je překvapivě mnoho. A nejpřekvapivější je to, že mnozí z nich mají vlastní doménu (pro web) a hosting, kde je e-mail v ceně. Přesto používají i pro firemní účely poštu na Seznamu (často tyto adresy dokonce inzerují - takže na stránce
www.nejakafirma.cz
mají adresy typu reditel.nejakafirma@seznam.cz
) - na přímý dotaz většinou odpovídají tím, že jim vyhovuje webové rozhraní Seznamu.
Mně připadá dost nebezpečné už jen to, když firma nemá svůj vlastní mailový server. Firemní e-maily jsou přece nesmírně důležitá obchodní data a už jejich vyzrazení může znamenat značné finanční ztráty. ... Ale freemail pro firemní poštu, to je sebevražda! Nechápu.Jojo, to nad tim zacnou premyslet, az nejaka firma krachne po tom, co ji nekdo takhle precte email na freemailu, stejne jako zacali lidi pouzivat SSL, kdyz se na bednu dostal pripad, jak jeden skolak pres tcpdump precetl hesla v emailu v nezasifrovane komunikaci. Kdyz si to clovek uvedomi, tak sifrovany spojeni na servery se pomoci SSH zacalo pouzivat uz hrozne davno, protoze plain text telnet se dal snadno odposlouchavat. Co ja pamatuju, tak SSH jsem pouzival na VS nekdy kolem let 1997/1998, mozna jeste driv. A 10 let po tom lidi jeste pouzivali prihlasovani pres plain text ke svoji poste. Hruza!
Ale u malých firem se to dá pochopit - provozovat vlastní server a správce k němu je drahé.Ale dyt si prece nemusi hned kupovat celou serverovnu s vlastnim serverem, staci si to objednat bud jako outsourcing sluzbu (bud na vlastnim serveru, pokud jsou hodne paraniodni) a nebo aspon na nejakym spolecnym serveru pro vice subjektu, ale aspon s jistotou, ze je tam failover reseni a zalohovani. Ale kdyz to by znamenalo, ze by museli nekde tech par korun mesicne sebrat a sobe si brat nechteji.
Odstavec 2b licencniho ujednani. Paty a sesty bod. b) Provozovatel nenese odpovědnost za:
...
* případnou ztrátu nebo poškození dat, jež Uživatel v emailové schránce vytvořil nebo uložil,
* jakýkoliv jiný následek používání Služby Email.
Uzivatel muze tak akorat brecet ze si neprecet co odsouhlasil.
Takže nikdy mě nezklamal freemail na atlasu - a to už tam mám mailovou adresu asi desátým rokem - spolehlivost fantastická.Ano, to je přesně ten freemail, kde svého času nebylo pro přístup do administrace potřeba žádné heslo
protoze je pouziva vyrazne mene lidiNapříklad Active24, že? Jejich služby používá opravdu málo lidí, ne více, než má prstů jedna ruka
ak si za mail platis, tak by tvoje maily mali byt este zalohovane na inom servri a zodpovednost za ich stratu nesie firma, ktora ti tu sluzbu poskytujeZodpovědnost jistě, ale finanční zodpovědnost? Náhradu škody? To se obávám, že nikoliv. Náhradou škody samozřejmě nemyslím, že vám poskytovatel v případě problému sleví měsíční poplatek (jak to reálně v praxi vypadá), ale že provede skutečnou náhradu škody.
pravdepodobnost straty by mala byt u komercnom poskytovani mailovej schranky nizsiaMěla by. Ale bude? Troufám si tvrdit, že jak u koho. Nepochybuji o tom, že některý freemail může klidně běžet lépe než nějaká placená služba.
Tiskni
Sdílej: