Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Zdravim
Ted jsem s uzasem ve tvari sledoval v televizi jak ruzni lide, predevsim podnikatele nadavaji na seznam ze jim zmizely emaily, faktury, kontakty a kdesi cosi.
Nikdy jsem nepochopil, jak nekdo muze mit firemni postu na freemailu.
Vas nazor?
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
Ale ani ta smlouva ti nebude garantovat, ze ten software ti neco nepodela, maximalne pak budes resit s RH, jak ten problem vyresit.Nebo ten problém vyřeší přímo oni. Záleží co si od nich koupím.
Rozdil bude v tom, ze tvoje data budou ukladany na lip vybavenej server (RAID, UPS, monitoring) a zalohovany...V tom takový rozdíl není, Seznam tohle taky dělá, i když je služba "zadarmo" protože mu jde o dobré jméno. Rozdíl u placené služby je hlavně ve vymahatelnosti, můžou tam být stanovené pokuty za nedostupnost nebo ztrátu dat. Placená služba může běžet klidně i v horším technickém zázemí, než má velký freemailový poskytovatel, ale bude zajištěná těmi sankcemi ve smlouvě.
Nikdy jsem nepochopil, jak nekdo muze mit firemni postu na freemailu.Já také ne, ale takových lidí je překvapivě mnoho. A nejpřekvapivější je to, že mnozí z nich mají vlastní doménu (pro web) a hosting, kde je e-mail v ceně. Přesto používají i pro firemní účely poštu na Seznamu (často tyto adresy dokonce inzerují - takže na stránce
www.nejakafirma.cz
mají adresy typu reditel.nejakafirma@seznam.cz
) - na přímý dotaz většinou odpovídají tím, že jim vyhovuje webové rozhraní Seznamu.
Mně připadá dost nebezpečné už jen to, když firma nemá svůj vlastní mailový server. Firemní e-maily jsou přece nesmírně důležitá obchodní data a už jejich vyzrazení může znamenat značné finanční ztráty. ... Ale freemail pro firemní poštu, to je sebevražda! Nechápu.Jojo, to nad tim zacnou premyslet, az nejaka firma krachne po tom, co ji nekdo takhle precte email na freemailu, stejne jako zacali lidi pouzivat SSL, kdyz se na bednu dostal pripad, jak jeden skolak pres tcpdump precetl hesla v emailu v nezasifrovane komunikaci. Kdyz si to clovek uvedomi, tak sifrovany spojeni na servery se pomoci SSH zacalo pouzivat uz hrozne davno, protoze plain text telnet se dal snadno odposlouchavat. Co ja pamatuju, tak SSH jsem pouzival na VS nekdy kolem let 1997/1998, mozna jeste driv. A 10 let po tom lidi jeste pouzivali prihlasovani pres plain text ke svoji poste. Hruza!
Ale u malých firem se to dá pochopit - provozovat vlastní server a správce k němu je drahé.Ale dyt si prece nemusi hned kupovat celou serverovnu s vlastnim serverem, staci si to objednat bud jako outsourcing sluzbu (bud na vlastnim serveru, pokud jsou hodne paraniodni) a nebo aspon na nejakym spolecnym serveru pro vice subjektu, ale aspon s jistotou, ze je tam failover reseni a zalohovani. Ale kdyz to by znamenalo, ze by museli nekde tech par korun mesicne sebrat a sobe si brat nechteji.
Odstavec 2b licencniho ujednani. Paty a sesty bod. b) Provozovatel nenese odpovědnost za:
...
* případnou ztrátu nebo poškození dat, jež Uživatel v emailové schránce vytvořil nebo uložil,
* jakýkoliv jiný následek používání Služby Email.
Uzivatel muze tak akorat brecet ze si neprecet co odsouhlasil.
Takže nikdy mě nezklamal freemail na atlasu - a to už tam mám mailovou adresu asi desátým rokem - spolehlivost fantastická.Ano, to je přesně ten freemail, kde svého času nebylo pro přístup do administrace potřeba žádné heslo
protoze je pouziva vyrazne mene lidiNapříklad Active24, že? Jejich služby používá opravdu málo lidí, ne více, než má prstů jedna ruka
ak si za mail platis, tak by tvoje maily mali byt este zalohovane na inom servri a zodpovednost za ich stratu nesie firma, ktora ti tu sluzbu poskytujeZodpovědnost jistě, ale finanční zodpovědnost? Náhradu škody? To se obávám, že nikoliv. Náhradou škody samozřejmě nemyslím, že vám poskytovatel v případě problému sleví měsíční poplatek (jak to reálně v praxi vypadá), ale že provede skutečnou náhradu škody.
pravdepodobnost straty by mala byt u komercnom poskytovani mailovej schranky nizsiaMěla by. Ale bude? Troufám si tvrdit, že jak u koho. Nepochybuji o tom, že některý freemail může klidně běžet lépe než nějaká placená služba.