Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Zdravim
Chci si poridit novy telefon. Pozadavky pochopitelne nesplnuje nadobro zadny z nabizenych pristroju. Chci lizt do posty a na web pres WiFi a IMAP protokol. Uvital bych funkcni SIP klient. Nejake moderni rychle data me az tak moc nezajimaj, datovym tarifum neholduju. Fotak maj vsechny, ale LED dioda je velice uzitecna vec. Ne k fotaku, ten je skoro nanic, ale jako prisviceni do tmy. Aby se to umelo promenit v navigaci by nebylo od veci.
Rozmyslim se mezi dvema kousky: Nokia E51 a Sony-Ericsson G900.
SE G900 N E51Na E51 se mi libi lepsi firmware (mel jsem ji chvili v ruce), lepe funkcni SIP, USB konektor. Vpodstate ve spouste ohledu je lepsi, ale zamrzi spousta (vcetne smerovyho krize 14!) funkcnich tlacitek s titernymi rozmery. Potom chybi LEDka u fotaku. Nicmene fotak je opravdu mizerny. Vyhoda je kovove telo, ale leskle natolik ze na nem lepi uplne vsecho a to az tak ze v orig. prislusenstvi je lestici hadrik.
U G900 se mi libi ze je to SE, na coz jsem zvykly. Ma LED diodu a kvalitnejsi fotak. Design je vyrazne lepsi. Chybi USB konektor a jack na sluchatka (ale ze bych to kdy vyuzil...). Vyrazny rozdil je dotykovy displej (prst i v tele schovany stylus). Jeho vyuziti neni nutne, temer vse lze ovladat klasicky, ale casto se to muze hodit.
Co vy na to.
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
E51 má S60 3rd.
Mám černou E51 a leštit ji nemusím. USB konektor je dobrý, Symbian taky, dá se sehnat hodně aplikací (i zdarma). Bohužel jsem zatím nerozběhal synchronizaci kontaktů přes wammu. Je k tomu třeba komunikační modul v mobilu a ten zatím není přeportovaný na S60 3rd a na pokud vím, tak se na portu ani nepracuje
Stáhnul a nainstaloval jsem si SDK přečetl porting guide, ale nedařilo se, nejsem guru na C++. Takže tím to zatím skončilo. Až budu mít někdy čas, tak se na to třeba zase vrhnu. (Ale takových věcí tu mám víc )
Pro synchronizaci je asi lepší použít opensync: http://www.zdenda.com/nokia-e50-synchronizace-dat-mezi-telefonem-pocitacem-v-linuxu
Pro synchronizaci je asi lepší použít opensync: http://www.zdenda.com/nokia-e50-synchronizace-dat-mezi-telefonem-pocitacem-v-linuxu
Znám, dokonce se mi i podařilo stáhnout kontakty do souborů. Bohužel se mi to povedlo jen s vývojovou verzí. Verze 0.22 mi myslím nefungovala a u vývojářské verze zase nebyly portovány pluginy (sunbird) a kdepim podporovalo jen KDE3. Ale jak jsem koukal, jsou tam nějaké změny, tak se na to možná někdy mrknu.
Řekl bych, že přehrávání hudby asi baterku žere hodně. Já hudbu neposlouchám, (raději si přečtu knížku), moc nevolám, většinu věcí vyřídím přes im nebo sms. A baterka v pohodě vydrží přes týden. Docela oceňuji rychlé nabíjení, v porovnání s předchozí N 3510i. Ta mi taky vydrželo hodně dlouho. Klidně i 14 dní
btw: knížky mám taky rád, ale ve městě v šalině se čte blbě...
Ve vlaku je to lepší, musíš jezdit z města do města jako já
Ja by som siel do tej nokie.. Na dotyk je beztak ten display SE prilis maly a celkovo pokial viem tomu telefonu chyba vykon.. Nove nokie uz zvladaju symbian naozaj v pohode. (ale E51 som v ruke nemal) Potom este z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze nabijacku na nokiu ma kazdy a teda clovek nikde neostane "bez stavy" :)
Sakra E51 za 2600? Tak to je super poměr cena/výkon. Já ji před vánoci kupoval za 6500.
Pro handsfree si pak kup treba jiny. Kdyby prisla kontrola, tak muzete ukazovat zapecetenou obalku se sluchatkama.
A to si fakt myslíš, že ti na to někdo skočí?