Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Začal jsem zase číst, tedy ne že by člověk nečetl, ale jen tak si otevřít knížku se zájmem a hltat, to je něco jiného. Problém je že k hltání jsem si vybral zrovna Nadaci. Začít číst sérii od půlky nebyl problém, ale sehnat další díly už ano.
Padla tedy bariéra že když knížku tak jedině papírovou ! Přece to nebudu číst z notebooku. No nic. Stačilo sehnat přepis knihy. Byl sice v DOC ale rychlý export do pdf vše vyřešil. Základní pdf čtečka "Document Viewer" v Gnome mě příjemně překvapil. V základu si pamatuje poslední otevřenou stránku a stránky jsou přepínat tabulátorem. Opravdovou výhodou je možnost natočit dokument vlevo a přizpůsobit stránce. Písmo je pak čitelné a nemusím rolovat stránku. Už takhle jich má kniha habaděj. Další výhodou je možnost držet notebook jako knihu, i když pouze s jednou stránku a rukou mačkat PgDn pro další stránku. Vzhledem k velikosti a hmotnosti notebooku je to jako držet encyklopedickou knihu formátu A4.
To bude asi vše děkuji za pozornost.
Tiskni
Sdílej:
Nejen pto to si příště místo klasického notebooku chci pořídit tablet...
colorscheme desert
a jako pismo Consolas
v dostatecne velikosti, aby se to dobre cetlo.