Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »PS: mě spíš štve, že mi nefunguje automatický deployment a aktualizace aplikace za běhu, kdo má furt toho tomcata restartovat ...
Pokud se nepletu, výraz "velmi elegentní řešení" v textu nikde nezazněl… A dovolím si otázku: co děláte vy, když v aplikaci nastane chyba, z níž neexistuje možnost zotavení?
Ne že bych byl autorem toho kódu, ale souhlasím s ním v odpovědi na otázku: co jiného v takové chvíli dělat? Je zřejmé, že to není ideální řešení, ale lepší než v tichosti polknout výjimku a doufat, že "se to nějak samo tento..."
No, vlastně šlo o chybu v konfiguráku, která byla zjištěna až za běhu (jasně, musel jsem si to vyzkoušet), a která znamenala, že žádný další požadavek nemůže být obsloužen. Vlastně by nebylo možné obsloužit žádný požadavek jen pro jednoho konkrétního uživatele, ale to pochopitelně vrstva, která chybu zjistila, nemohla vědět.
Abyste mne špatně nepochopili, já vím že to je krutě nečisté řešení, možná bych i souhlasil, že to je špatné řešení, ale je to nejlepší univerzální řešení. Ale to jsme se dostali pěkně off topic…
System.exit()
ani nepovolil…
#!/bin/bash
export JAVA_HOME="/opt/lucerna/ipin/jdk1.5.0_04"
cd /opt/lucerna/tomcat5/bin
./shutdown.sh
cd /opt/lucerna/bin
./javabin pftpi.util.PortToucher checker.killport
./javabin pftpi.util.PortToucher crawler.killport
sleep 5
killall java
Tiskni
Sdílej: