abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Prcek avatar 11.10.2006 03:20 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Ve skole jsme vyvijeli jako semestralni projekt javovou aplikaci - bezelo to samozrejme na Tomcatu - a tolik zatuhnuti serveru bych nikomu nepral. Nejlepsi bylo, ze prava na administraci Tomcatu meli jen vyucujici, takze jsme je museli co chvili otravovat, at to tam "killnou" a nahodi, aby jsme mohli zase pracovat.
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    11.10.2006 08:43 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    U nás to bylo na FAV to samé (já se tomu naštěstí vyhnul speciálním zadáním). Na začátku zkouškového období se na školním stroji objevil skriptík restart_tomcat.sh, jenže to už byla většina semestrálek odevzdaná :)
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    11.10.2006 09:40 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Saprlote, já jsem ale škodolibej, tohle mě fakt pobavilo :-) -- Sorry, ale je to moc pěkný zápis ;-)
    θηριον ειμι
    Valoun avatar 11.10.2006 10:17 Valoun | skóre: 30 | blog: Psavec | Středočeský kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    A to nejde, aby ta kočka měla tři koťata?
    (aaa, bbb, i ccc v jednom tomcatovi)

    PS: mě spíš štve, že mi nefunguje automatický deployment a aktualizace aplikace za běhu, kdo má furt toho tomcata restartovat ...

    Michal Fecko avatar 11.10.2006 10:54 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Holt - java...
    msk avatar 11.10.2006 11:28 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Tak
    11.10.2006 11:48 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    11.10.2006 12:18 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Možná to nebylo tak úplně patrné, ale jestli mne něco nehorázně vytočilo, tak to bylo idiotské chování toho shellového skriptu ;-)
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    11.10.2006 14:11 panx123 | skóre: 2 | blog: xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Ano jako vtip mozna, ale pak za vtip povazuji i znalost autora. System.exit(1) v J2EE containeru? Velmi elegantni reseni?!? Nuze, pak uz zbytek clanku je spis pohadka o osklivem kacatku, kterym je pan 'vyvojar'...
    11.10.2006 14:36 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura

    Pokud se nepletu, výraz "velmi elegentní řešení" v textu nikde nezazněl… A dovolím si otázku: co děláte vy, když v aplikaci nastane chyba, z níž neexistuje možnost zotavení?

    Ne že bych byl autorem toho kódu, ale souhlasím s ním v odpovědi na otázku: co jiného v takové chvíli dělat? Je zřejmé, že to není ideální řešení, ale lepší než v tichosti polknout výjimku a doufat, že "se to nějak samo tento..."

    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    11.10.2006 21:25 panx123 | skóre: 2 | blog: xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Hmm, asi jsem ze stare skoly, ale stale si myslim, ze elegantni cesta by vzdycky mela byt resenim. Malokdy se najde cas to 'potom predelat'.

    Ale zpet k neexistenci zotaveni? Muzete uvest priklad? Konec sveta? Ted vazne, priznam se, ze jsem za svou praxi takovou nutnost nikdy nepotkal. A kdyz uz doslo k 'fatalni' chybe, tak je vzdycky cesta z toho - odmitnout pozadavek pri zpracovani, reseni pomoci listeneru, osetreni vyjimek na aplikacni urovni, notifikace request trackeru, operativni podpory, 1st line of support, etc.

    Rad si poslechnu duvod, ale System.exit je pro me to nejextremnejsi reseni (co napr. nezbytne uvolneni prostredku??)
    Josef Kufner avatar 12.10.2006 11:13 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Například chyba v konfiguráku, kdy server/služba/cokoliv ani nemůže pořádně nastartovat.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    12.10.2006 12:18 panx123 | skóre: 2 | blog: xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Neni to treba otazka ContextListeneru a tim padem ani nedokoncit deployment process aplikace?
    12.10.2006 23:35 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura

    No, vlastně šlo o chybu v konfiguráku, která byla zjištěna až za běhu (jasně, musel jsem si to vyzkoušet), a která znamenala, že žádný další požadavek nemůže být obsloužen. Vlastně by nebylo možné obsloužit žádný požadavek jen pro jednoho konkrétního uživatele, ale to pochopitelně vrstva, která chybu zjistila, nemohla vědět.

    Abyste mne špatně nepochopili, já vím že to je krutě nečisté řešení, možná bych i souhlasil, že to je špatné řešení, ale je to nejlepší univerzální řešení. Ale to jsme se dostali pěkně off topic…

    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    12.10.2006 19:55 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Tomcat není JEE kontejneir, je to webový kontejner. Opravdový JEE kontejner (např. JBoss) by pravděpodobně provedení System.exit() ani nepovolil…
    12.10.2006 20:09 panx123 | skóre: 2 | blog: xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Ano, slovickareni. J2EE servlet container... J2EE Aplikacni server (s EJB containerem) je neco jineho. I pro tomcat jde nastavit security aby System.exit neslo zavolat.

    O co me komentarem hlavne slo, bylo ukazat na nesmyslnost tohoto volani ve webove aplikaci.
    11.10.2006 16:05 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    To mi pripomina dnesek a qmail.
    Dostal jsem za ukol rozjet SSMTP a dostal jsem se az ke spravnemu prikazu (skoro jako SMTP, ale s stunnel4) a modifikaci init skriptu. Qmail pouziva zvrhlot, co se jmenuje start-stop-daemon a ta neumoznuje pusteni 2 stejnych procesu tcpserver .. qmail-send! A neoblbnete ho ani symlinkem na tcpserver2. ;)
    Takze cp -a /usr/bin/tcpserver /usr/bin/tcpserver2. Ze vam to neprijde jako ciste reseni? Ale vy uz mate prece davno chrapat!
    alblaho avatar 19.10.2006 21:29 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zabte si svého kocoura
    Hmm. Vzpomněl jsem si na skript, kterým se vypíná kolejní indexer FTP serverů. Funguje skvěle.

    #!/bin/bash

    export JAVA_HOME="/opt/lucerna/ipin/jdk1.5.0_04"

    cd /opt/lucerna/tomcat5/bin

    ./shutdown.sh

    cd /opt/lucerna/bin

    ./javabin pftpi.util.PortToucher checker.killport ./javabin pftpi.util.PortToucher crawler.killport

    sleep 5

    killall java

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.