Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
PS: mě spíš štve, že mi nefunguje automatický deployment a aktualizace aplikace za běhu, kdo má furt toho tomcata restartovat ...
Pokud se nepletu, výraz "velmi elegentní řešení" v textu nikde nezazněl… A dovolím si otázku: co děláte vy, když v aplikaci nastane chyba, z níž neexistuje možnost zotavení?
Ne že bych byl autorem toho kódu, ale souhlasím s ním v odpovědi na otázku: co jiného v takové chvíli dělat? Je zřejmé, že to není ideální řešení, ale lepší než v tichosti polknout výjimku a doufat, že "se to nějak samo tento..."
No, vlastně šlo o chybu v konfiguráku, která byla zjištěna až za běhu (jasně, musel jsem si to vyzkoušet), a která znamenala, že žádný další požadavek nemůže být obsloužen. Vlastně by nebylo možné obsloužit žádný požadavek jen pro jednoho konkrétního uživatele, ale to pochopitelně vrstva, která chybu zjistila, nemohla vědět.
Abyste mne špatně nepochopili, já vím že to je krutě nečisté řešení, možná bych i souhlasil, že to je špatné řešení, ale je to nejlepší univerzální řešení. Ale to jsme se dostali pěkně off topic…
System.exit()
ani nepovolil…
#!/bin/bash
export JAVA_HOME="/opt/lucerna/ipin/jdk1.5.0_04"
cd /opt/lucerna/tomcat5/bin
./shutdown.sh
cd /opt/lucerna/bin
./javabin pftpi.util.PortToucher checker.killport
./javabin pftpi.util.PortToucher crawler.killport
sleep 5
killall java
Tiskni
Sdílej: