Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Gmail používám už pěknou chvíli vcelku spokojeně; nejvíc pro přístup do veřejných mailinglistů (dobře se v tom hledá, místa je prozatím docela dost, soukromí mě nepálí, pač ty mailinglisty jsou většinou přístupné i jen přes web - byť většinou s naprosto tristním rozhraním, jaké třeba poskytuje mailman). Bohužel teď google sáhnul k dosti úděsnému kroku - jal se „vylepšovat“ zobrazení štítků...
Když před nedávnem google zavedl v rámci „google labs“ zobrazení štítku „napravo“, zkusil jsem a velmi rychle si na to zvykl. Štítky na širokoúhlém LCD použijí místo, které bych stejně nevyužil (maily se zúženým zrcadlem se lépe čtou) a při počtu štítků to vše jen zpřehldní.
Jenže teď bylo zprovozněno „vylepšené“ zobrazování štítků s naprosto zbytečnými funkcemi (například DnD), které štítky umisťuje napevno vlevo a tedy ruší možnost je přesunout do pravého sloupce.
Popravdě, dost mě to namíchlo, takto je vše hodně nepřehledné, člověk musí listovat, než najede na příslušný štítek, DnD nevyužiji (stejně většinu práce se štítky za mě udělají automaticky filtry). Bohužel, vypadá to, že google parchantí a musí dokázat, že ví věci lépe, než uživatel .
P.S. Další nespokojené hlasy viz a zde.
Tiskni
Sdílej:
Ja pridavam jeden spokojny hlas - stitky napravo som mal asi tyzden, ale nedalo sa to pouzivat, tak ako je to po novom (hoci D&D nepouzivam) sa mi to fakt paci.. Rozdiel bude asi ten, ze ja mam sice widescreen, ale 13" (MacBook)
Ftip je v tom, že předtím si to člověk mohl a nemusel nastavit. Teď ti vnutili možnost, která je pro spoustu uživatelů daleko horší (zvlášť pro ty, co mají hodně štítků...)
Z mého úhlu pohledu je naprosto nepochopitelné tam lézt z webového rozhraní. To jsem dělal jenom výjimečně, když jsem u sebe neměl počítač. Přijde mi pohodlnější mít u sebe všechny emaily co mám, než furt lézt po webech a kontrolovat to jak trubka. Na mailing listy a zprávy z Facebooku to stačí Krom toho, takhle se mi to v pohodě zatřiďuje do složek a obarvuje podle threadů, apod. Krom toho, když dám v systému vyhledávat, tak mi to ty maily najde. Nevidím jediný důvod, proč používat webový přístup.