Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »...........KDE nic TU nic..............
......Odvolávám vše co jsem napsal.....
Tiskni
Sdílej:
co clovek musi zplnit aby se stal clenm menzy
To se liší od menzy k menze. Například tady v Berlíně si stačí za 1,50€ koupit magnetickou kartu na kterou se vkládají peníze na obědy
Kdybys byl znalec, věděl bys, že tenhle rozkaz vydala poručík Kochanská Rimmerovi.
Jinak na Mandrivě mě štve, že je tak windowsovatá a svorně předpokládá, že uživatel je debil, který na všechno potřebuje klikátka a nesmyslné wrappery. Holt jsem deformovaný ze Slackware. Ale pro začátečníka - proč ne. Taky jsem začínal na SuSE.
archlinux a jiné mu podobné distribuce jsou ve výsledku vhodnější než Mandriva či SUSE.
tady jsi trosku prestrelil, SUSE je s kombinaci klikatka/rucni upravy konfiguraku uplne nekde jinde
jinak v kubuntu me ff ani oo nevadi, chci je tam. akorat ten ff sem vyhodil a nahradil posledni ceskou verzi z czilly a aktualizuju ho rucne.
kecas sracky, kdyz chces nejakej system pouzivat, tak si o nem aspon neco precti a koukni se na odlisnosti systemu. Vsechno je to proboha linux, jen kazda distribuce si bali balicky po svem.
S Mandrake (Mandriva) linuxem jsem prozil spoustu let. Ano take jsem na nej zanevrel, protoze se mi nelibilo tak ho jak jeho vyvojari smeruji ... proste po nekolika letech jsem ho opustil (pouzival jsem ho od verze 7.1 nebo 7.2 az do verze 2006).Jen tak na okraj verze 2007 se povedla za posledni dobu asi nejvice. Ale kdyz neco neumim poradne nastavit, tak se do toho neseru a navic jeste nenadavam: "Tenhle je linux je na hovno". Jen tak na okraj cdma modem jsem mel s provozneni s Madrivou uplne v pohode a navic bez toho harakiri co popisujes.
Byt jsem to jeste neudelal, tak se pravdepodobne stane, ze te zacnu blokovat, protoze uz me sere cist sracky co produkujes
No největším problémem bylo to, že snad každá distribuce obsahuje balíček kernel-headers ši linux-headers nebo něco tomu podobného, ale v Mandrivě jsem nic takového nenašel.t.č. aktuální zdrojáky jádra pro Mandrivu ... že "hlavičkové soubory jádra" jsou podmnožinou "zdrojáky jádra" ví každá lama :-p
# equery f linux-headers | grep Module.symvers #(pro ne-Gentooisty: vypsání souborů balíčku linux-headers, grep snad vysvětlovat nemusím
# locate Module.symvers /usr/src/linux-2.6.18-gentoo-r6/Module.symvers # equery b /usr/src/linux-2.6.18-gentoo-r6/Module.symvers [ Searching for file(s) /usr/src/linux-2.6.18-gentoo-r6/Module.symvers in *... ] #(hledání, kterému balíčku daný soubor přísluší) achjo
Dane, cos to udělal?! Teď jsem si všimnul, že je příspěvek smazaný. Neměl bys ustupovat od svých názorů jen proto, že se někomu nelíbí.
Já sice netvrdím, že je Mandriva špatná, ale 100% vím, že se mně nelíbí a nikdy bych ji nemohl používat. A to do té míry, že když mi kolega donesl počítač s nainstalovanou Mandrivou, že potřebuje s něčím pomoct, raději jsem mu ho přeinstaloval a nacpal tam Arch, než bych se snažil něco nastavovat v Mandrivě. Kolega byl spokojený už proto, že počítač citelně zrychlil, o snadnosti nastavování ani nemluvě.
A pro ty, kdo by mne chtěli kamenovat: prosím, nebijte mne, jsem jen hloupá lama, pro kterou je nastavení Mandrivy moc složité, přenechám ho raději zkušeným uživatelům, a utíkám k primitivní správě jednoduchého Archu.