Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »No nedávno se tu psalo že je Firefox 3 nejrychlejsší ve spracování javascriptu. Tenkrát jsem neměl čast tuto informaci ověřovat. Ale dne jsem si ten čas našel. A jaké jsou výsledky?
Už delší dobu mě láká, pořídit si nějaký AP/router do kterýho bych si mohl nahrát linux. Momentálně vlastním WL-5450AP u kterýho to asi nepřipadá v úvahu, alspoň jsem nenašel zmíňku že by to šlo. Ale dneska mě překvapila jedna věc. Zajímalo mě co vlastně pohání můj AP/router. A tak jsem začal hledat na netu, ale nikde jsem nenašel žádnou zmíňku o tom na čem to běží. Ale když jsem si zapl logování a četl log, který router vyprodukoval, bylo mi to velmi povědomé:
Když jsem nedávna navštívil kámoše a on se mě ptal na to zda znám hru motherload a já odpověděl ne. Tak byl velmi překvapen, že něco tak skvělýho neznám. Původně jsem si myslel, že se bude jedna t zas o nějakou super 3D střílečku typu CoD4 atd. No když mi řekl že je to flash hra na netu. A já ji pak viděl nechápal jsem co na tom může vidět. Když jsem ho chvíli sledevolal, tak jsem si říkal jak by někoho něco takovýho mohlo bavit. Ale co už každý má jiný vkuz. Tak jsem nad tím mávl rokou a šel do hospody. Když jsem se po několika pivkách vrátil dom. Napadlo mě že si tu hru zkusím zahrát (šlo mi hlavně o vysoký skóre abych byl lepší než ten kámoš ).
Když jsem nedávno uviděl informaci, že vyšlo FreeBSD 7-RELEASE, rozhodl jsem se, že ďáblíka zkusím. Jelikož nejsem na žádný virtuální věci jako virtualbox apod. Zvolil jsem ostrou instalaci. Ktomuto účelu používám 20GB HDD. Dokonce jsem zjistil že na něm bylo nahráty taky FeeBSD 7 ale ještě vývojová verze. Takže jsem si zašel na stránky FreeBSD a postahoval si iso obrazy cd1 až cd3. Net mi zrovna celkem frčel, takže jsem nemusel čekat příliš dlouho.